۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۸
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83369962
۰ نفر
انصارالله یمن: کنفرانس بحرین  حراجی برای فروش فلسطین است

تهران – ایرنا - «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن روز سه شنبه در اعتراض به برگزاری کنفرانس منامه بحرین گفت: در بحرین حراجی برای فروش مساله فلسطین برگزار می کنند، سپس درباره ایران شیون سر می دهند.

به گزارش المیادین، سخنگوی جنبش انصارالله همچنین گفت که این کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که با اقداماتشان شرایط را برای حضور کشورهای دیگر در منطقه فراهم کردند.

در همین حال ضیف الله شامی وزیر اطلاع رسانی یمن نیز گفت: کنفرانس منامه خیانت بزرگ به مساله فلسطین است و عادی سازی علنی روابط با رژیم جنایتکار صهیونیست، به شمار می‌آید.

وی افزود: به عنوان دولت و ملت یمن ما شرکت کنندگان در کنفرانس بحرین را خائن و فروشندگان مساله فلسطین محسوب می‌کنیم.

وزیر اطلاع رسانی یمن در ادامه گفت: دشمن شرایطی از نا امیدی و سستی در میان ملت‌های عربی و اسلامی به وجود آورده است و متأسفانه برخی از رسانه‌های عربی در این موضوع نقش دارند.

شامی افزود: ملت‌های جهان باید از تنش اخیر در نوار غزه بویژه از پاسخ محکم و بازدارنده نیروهای مقاومت درس بگیرند.

نشست بحرین از سوی "جرد کوشنر" مشاور و داماد "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا و "جیسون گرینبلات" فرستاده ویژه این کشور در خاورمیانه اداره می‌شود.

این نشست شامل ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در نوار غزه و کرانه باختری و بخشی از مناطق فلسطینی نشین اردن، مصر و لبنان خواهد بود که نیمی از این مقدار سهم این سه کشور است.

معامله قرن، طرح آمریکایی است که در آن قدس و بخش‌های اشغالی از کرانه باختری که شهرک‌های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده به رژیم اشغالگر واگذار و بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینی مادری شأن کلاً منتفی خواهد شد.

این طرح همچنین شامل چشم‌پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود است که طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت به رسمیت شناخته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =