فرماندار مراغه: ارتباط بین مردم و مسوولان بسیاری از مشکلات را حل می کند

مراغه - ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه بر تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی در دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: ارتباط بین مردم و مسوولان بسیاری از مشکلات را برطرف می کند.

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز چهارشنبه در بازدید از روستاهای بخش سراجوی این شهرستان و استقرار میز خدمت در مسجد روستای جهانگیرکندی اظهار داشت: خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها وظیفه تمامی مسوولان و دستگاه‌های اجرایی است و این مهم با ورود عملی و اجرایی محقق می شود.

وی افزود: استقرار میز خدمت در نقاط مختلف شهرستان، ارتباط بین مردم و مسئولان و خدمت گیرنده و خدمت دهنده را تقویت می‌کند و موجب حل مشکلات و اختلافات می‌شود.
وی به مشکلات منطقه اشاره کرد و گفت: مشکلات در بخش آب شرب، مخابرات، بهداشت، کشاورزی و از همه مهمتر راه ارتباطی از اساسی‌ترین خواسته‌های مردم این منطقه است که امیدواریم در حضور مدیران مربوط برای حل این مشکلات تصمیم گیری شود.

شکری به رفع مشکل آب شرب دهستان قورچای بخش سراجوی مراغه اشاره کرد و گفت: مجتمع آبرسانی در این منطقه تا پایان سال ۹۹ تکمیل می شود و با تکمیل آن ۱۱ روستا از آب شرب سالم برخوردار می شوند.

وی اضافه کرد: شبکه گاز رسانی ۱۵ روستا از سه راهی آغبلاغ به طول ۴۸ کیلومتر و همچنین ۱۷ روستا از سه راهی آغبلاغ تا جهانگیرکندی به طول ۷۵ کیلومتر و در مجموع با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد در حال اجراست.
وی ادامه داد: این پروژه تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به اتمام خواهد رسید.
وی گفت: همچنین عملیات گاز رسانی ۸ روستای بخش سراجو نیز به پیمانکار واگذار شده که در صورت اتمام این پروژه‌ها در بخش سراجو تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
وی به امکانات بهداشتی روستای جهانگیرکندی و روستاهای اطراف آن اشاره کرد و گفت: خانه بهداشت در روستای اورتاقشلاق احداث شده و بزودی بهورز بومی در آن شروع به خدمت خواهد کرد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: طبق اولویت مشکلات و مسائل مطرح شده در روستاهایی که مورد بازدید قرار گرفت، بررسی و حل شود.
بخشدار سراجوی شهرستان مراغه نیز در این برنامه گفت: بررسی مشکلات روستاها از نزدیک توسط مسئولان شهرستانی و تلاش برای رفع آنها، قدم مثبتی در راستای عمران و آبادانی روستاهای بخش سراجو است.

فرخ محمدزاده افزود: راه ارتباطی روستاهای منطقه جهانگیر کندی از مشکلات است که با رفع آن مشکلات دیگر نیز حل خواهد شد.
وی گفت: هم اکنون سه پیمانکار در ۴۶ روستای بخش سراجو در حال انجام عملیات گاز رسانی هستند.
وی اضافه کرد: طرح هادی در ۲۵ روستای بخش اجرا شده که خودیاری و مشارکت مردمی برای اجرای هر چه بهتر پروژه‌ها می تواند در روند اجرای عملیات تأثیرگذار باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر عملیات اجرایی احداث ۶ مدرسه به صورت همزمان در روستاهای بخش سراجو در دست اجراست.

بخش سراجوی مراغه با ۱۰۰ روستا دارای ۲۵ هزار نفر جمعیت بوده که ۵۷ روستاها دارای شورای اسلامی ۶۰ روستای این بخش نیز دارای دهیاری است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۳۰۷۷/۹۸۸۰

برچسب‌ها

اخبار مرتبط