معاون وزیر: چهار هزار طرح ورزشی نیمه تمام در کشور وجود دارد

زاهدان- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان گفت: هم اینک چهار هزار طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد که رویکرد این وزارتخانه برای تکمیل این طرح ها یک نگاه آمایشی به اماکن ورزشی است.

ژاله فرامرزیان روز سه شنبه در حاشیه بازید از ورزشگاه نیمه تمام چهار هزار و ۵۰۰ نفری زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در تکمیل طرح ها آنچه اولویت دارد رویکرد مدیریت استان با نگاه به آمایش سرزمین و نیاز منطقه ای است.
وی ادامه داد: برخی از طرح های ورزشی با وجود سازه های بزرگ جانمایی بسیار نامناسب دارند به طوریکه اگر تکمیل و تجهیز شوند مردم امکان بهره برداری از آنها را ندارند.
معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اعتبارات امسال این وزارتخانه گفت: امسال در ردیف های متمرکز ملی بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان و بیش از ۸۵۰ میلیارد تومان حوزه استانی از بیست و هفت دهم درصد مالیات ارزش افزوده و ۲۳۰ میلیارد تومان منابع ملی متمرکز است.
وی بیان کرد: امیدواریم با شرایط فعلی کشور تا حدود زیادی از این اعتبارات قابلیت تحقق پیدا کند.
فرامرزیان استفاده از ظرفیت ماده ۲۷ تبصره ۱۹ و مصوبه سران سه قوه را از دیگر برنامه های وزارت ورزش و جوانان برای تامین اعتبارات در حوزه طرح های ورزشی عنوان کرد.
وی گفت: امسال با رویکرد دولت در سند محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان منابع ویژه و قابل توجه را به این استان نسبت به سالهای گذشته بویژه ورزش و جوانان اختصاص داده شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: بدین منظور از محل مالیات ارزش افزوده سهم استانی سیستان و بلوچستان ۸۱ میلیارد تومان است که این به تنهایی اعتباراتی است که در سطح استانی توزیع می شود.
وی بیان کرد: اعتبارات ملی چه توسعه، تجهیز و چه وزارت ورزش در حوزه منابع خود منابع دیگری به این سهم موجود برای تکمیل اماکن ورزشی اضافه می کند.
فرامرزیان اظهار داشت: هم اینک بیش از ۱۵۰ طرح نیمه تمام در سیستان و بلوچستان وجود دارد که با اختصاص ملی، استانی و ظرفیت های قانونی با همکاری پیمانکاران می توان در این زمینه اقدامات مناسب برداشت.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =