ایجاد اتاق مشترک بازرگانی بنادر چابهار و کراچی برای تسهیل تجارت ضروریست

چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: ایجاد اتاق های مشترک بازرگانی بین بنادر چابهار و کراچی پاکستان برای تسهیل در مراودات تجاری بازرگانان و تجار ۲ سوی مرز و ایجاد میز چابهار در اتاق های بازرگانی کراچی ضروریست.

رحمدل بامری روز سه شنبه در نشست بررسی مشکلات فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران که با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهوری برگزار شد اظهار داشت: برای توسعه تجارت باید امورات تسهیل شوند و علاوه بر آن اعمال تعرفه های ترجیحی برای صادرات و واردات کالا برای رونق و افزایش حجم مبادلات تجاری ایران، پاکستان و عمان موثر است.

وی افزود: یکی از الزامات توسعه تجارت و ترانزیت با کشور پاکستان ایجاد خط ریلی به عنوان پروژه مشترک از بندر گوادر پاکستان تا پایانه مرزی ریمدان چابهار است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: شیرین سازی آب دریا برای فعالیت های تجاری و صنعتی نیز موثر است و باید آب مورد نیاز صنعت و کشاورزی از دریا تامین شود و دولت نیز تعهد تضمین خرید آب تولیدی بخش خصوصی را تقبل کند.

وی ادامه داد: شهرک های تخصصی برای صنایع پایین دستی پتروشیمی، فولاد و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز مورد تقاضای سرمایه گذاران است.

بامری بر تسریع در تکمیل پروژه های گازرسانی، راه آهن چابهار- زاهدان به سرخس، فرودگاه، جاده های مواصلاتی و طرح های در دست اجرا تاکید کرد.

وی به فرصت سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی و گردشگری اشاره کرد و افزود: ایجاد ردیف اعتباری ویژه به عنوان تسهیلات توسعه بخش گردشگری برای ایجاد و ساخت مراکز اقامتی، رفاهی، تفریحی و گردشگری ضروریست.

فرماندار چابهار بر بخشودگی وام های کشاورزی، ساماندهی مناطق حاشیه شهر با جمعیت بیش از ۷۰ هزار نفر، جبران خسارت های خشکسالی، تکمیل طرح های آبرسانی، شیرین سازی و انتقال آب دریا به زمین های کشاورزی و تمامی روستاهای این شهرستان تاکید کرد و گفت: از محل صندوق توسعه ملی مورد انتظار است تا مشکلات ذکر شده پیگیری و مرتفع شوند.

۳۰۴۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =