۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۴
کد خبر: 83369919
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح تابستانه راهداری استان تهران آغاز شد

تهران- ایرنا- معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران از آغاز طرح تابستانه راهداری از امروز در این استان خبر داد و گفت: ۴۰۰ نیروی عملیاتی و متخصص راهداری تا پایان شهریورماه در جاده های استان تهران مستقر هستند.

عادل مصدقی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: همزمان با آغاز سفرهای تابستانه ۴۰۰ نیروی عملیاتی و متخصص راهداری با بکارگیری ۱۶۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در جاده‌های استان تهران مستقر هستند.

وی افزود: همچنین حدود ۵۰ گشت راهداری ویژه که مجهز به چراغ گردان و وسایل ایمنی جهت کنترل ترافیک و کمک رسانی به مسافران در حدود ۳ هزار کیلومتر از جاده‌های استان تهران بصورت شبانه روزی مشغول فعالیت هستند.

معاون راهداری استان تهران ادامه داد: به منظور خدمت رسانی به مسافران ۲۶ باب راهدارخانه و همچنین ۴۲ باب مجتع خدمات رفاهی در سطح جاده‌های استان تهران فعال و آماده خدمت رسانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور ارتقای ایمنی راه‌ها و با نگاه خود معرف کردن جاده‌ها و بر اساس بازدید میدانی معاون عمرانی استانداری تهران و مدیران اداره کل راهداری و با مشارکت شهرداری و دهیاری‌های شهرها و روستاهای شرقی و جنوبی تهران طرح پاکسازی و نظافت جاده‌ها در حال اقدام است.

مصدقی، انجام خط کشی جاده‌ها، تعمیر و مرمت و همچنین نصب تابلوهای اطلاعاتی، اخباری، انتظامی و اخطاری و آشکارسازی و ایمن سازی نقاط پر تصادف را از دیگر اقدامات در طرح تابستانه راهداری استان تهران اعلام کرد.

وی تاکید کرد: مرمت گاردریل های آسیب دیده در سطح راه‌های استان تهران نیز در حال اجرا است.

معاون راهدای استان تهران افزود: پروژه بلوک مفصلی آزاد راه تهران- قم تا فرودگاه امام خمینی (ره) بطول ۳۵ کیلومتر انجام شده بود اما ۲۲ کیلومتر دیگر در حوزه استان تهران باقی مانده که ادامه این پروژه در حال انجام است.

استان تهران حدود ۳ هزار کیلومتر آزاد راه، بزرگراه و مسیرهای روستایی و شهری دارد.

نقاط پرتردد راه‌های استان تهران در آزاد راه‌های کرج، ساوه، قم و همچنین هراز است.

تهرام/‏۷۲۴۳/‏/‏۶۱۳۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =