مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت تعیین تکلیف شود

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت باید تعیین تکلیف شود و امیدواریم با حضور مدیرعامل جدید برای پرداخت مطالبات به سازمان به نقطه خوبی برسیم.

محمد شریعتمداری روز سه‌شنبه در مراسم معارفه مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: پس از مدت طولانی از شروع دولت دوازدهم برای انتصاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به این سازمان آمده‌ام و یاد مدیرعامل فقید سازمان را گرامی می‌داریم.
وی با تشکر از محمدحسن زدا سرپرست سابق سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: مسیر انتخاب مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی مسیر حساسی است، چون این سازمان خدمات گسترده‌ای در سطح کشور دارد و بایستی مدیریت عالی آن از حمایت دولت برخوردار باشد تا به کار خود با قوت ادامه دهد.
شریعتمداری گفت: در شروع فعالیت دولت دوازدهم به سمت جوان‌گرایی حرکت کردیم و یکی از جوانان را برای یکی از سازمان‌های دیگر تعیین کردیم. دولت تلاش کرده است که از جوانان ارزشمند استفاده کند تا با نشاط و خلاقیت و نوآوری و مدیریت نیروهای جوان بتوانیم این سازمان‌ها را به خوبی اداره کنیم.
وی اضافه کرد: در ۴٠ ساله دوم انقلاب شاهد دستورالعمل‌های جدید بودیم که جوانان به کار گرفته شوند و مقام معظم رهبری نیز به استفاده از نیروهای جوان تاکید جدی دارند تا در سازمان‌های مختلف بانشاط قدم برداریم. در وزارت تعاون سن مدیران کاهش پیدا کرده است و مشاوران مجرب و صاحب نام داریم که از این نیروهای خلاق استفاده می‌کنیم تا ما را به شرایط مطلوب‌تری برسانند.
شریعتمداری با بیان اینکه برای ایجاد شفافیت در سازمان‌های زیرمجموعه وزارتخانه قدم‌های خوبی برداشته شده است، گفت: بالابردن سطح شفافیت در تمامی سطوح از دیگر برنامه‌های ماست که این مسیر را برای ادامه خدمات ارزشمند ادامه می‌دهیم. قدم‌های خوبی در همه بخش‌های این وزارتخانه برداشته شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تکمیل دولت الکترونیک در این وزارتخانه قدم‌های خوبی برداشته شده است و در سازمان تامین اجتماعی نیز در موضوع پرونده‌های الکترونیکی گام‌های خوبی برداشته شده است و برای پرونده سلامت الکترونیک نیز اقدامات مناسبی انجام شده است.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین نکات در مدیریت جدید سازمان این است که دو دسته مخاطب عام و خاص در این سازمان وجود دارد که بخشی از آنها که سه میلیون و ٢٠٠ هزار نفر بازنشسته با اعضای خانواده حدود ۶ میلیون نفر هستند از خدمات این سازمان بهره مند هستند.
شریعتمداری با بیان اینکه حدود ۶٠ درصد از مستمری بگیران تامین اجتماعی حداقل بگیر سازمان هستند، افزود: در بحث شفافیت باید صورت‌های مالی به روز و حسابرسی شده باشد و تلاش می‌کنیم در این زمینه به نقطه مطلوبی برسیم و برای همه کارها باید اسناد مالی شفاف داشته باشیم.
وزیر تعاون با بیان اینکه با خروج از بنگاه داری می‌توان بخشی از مشکلات را نیز حل کرد، گفت: امیدواریم مجموعه سازمان تامین اجتماعی به سمتی حرکت کند تا از بنگاه‌های زیان ده خارج و به سمت فعالیت‌های اقتصادی مهم و سهامداری پیش برود.
مصطفی سالاری مدیر عامل جدید سازمان تامین اجتماعی امروز سه شنبه با حکم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با تأیید هیات امنای سازمان تامین اجتماعی به عنوان سی و پنجمین مدیرعامل این سازمان منصوب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =