درخواست وزیر ارتباطات برای رفع بازداشت فرد مرتکب خودسوزی

تهران- ایرنا- ظهر امروز فردی مقابل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به خودسوزی کرد. محمدجواد آذری جهرمی در حالیکه برای حضور در اجلاس وزرای ارتباطات آسیا اقیانوسیه به سنگاپور سفر کرده، خواهان رفع بازداشت آن شخص شد.

در حالی که وزیر ارتباطات در جلسه مشترک با رئیس جمهوری سنگاپور بود، خبر خودسوزی فردی مقابل وزارتخانه را شنید. او پس از بررسی موضوع در اینستاگرامش نوشت که ماجرا چیست؟
جهرمی خاطرنشان کرد: چندی قبل و در ملاقات‌های مردمی، ایشان به بنده مراجعه کرد. می‌گفت که یکی از شرکت‌های خصوصی اینترنتی با او بد عهدی کرده و او که تولیدکننده کابینت‌های فیبرنوری منازل است ضرر زیادی کرده است.
او افزود: به جهت دادخواهی ایشان با مدیرعامل آن شرکت اینترنتی تماس گرفتم. ایشان گفت داوری بنده را قبول دارد. وقتی طرفین به داوری بنده رضایت دادند، به حهت بررسی تخصصی، موضوع را به جناب آقای مهندس رستگار، ارجاع دادم و ایشان هم لطف کردند و این حکمیت را پذیرفتند.

آذری جهرمی تصریح کرد: به نظر می‌رسد تخلف از عهد از سوی شرکت اینترنتی صورت گرفته باشد؛ انصافاً توان این تولیدکننده در حد این ضرر نبود؛ صادقانه در عرصه تولید وارد شده بود و عدم رعایت اصول اولیه حقوقی و عدم آشنایی با مذاکرات تجاری در قرارداد و بسنده کردن به مذاکرات شفاهی نیز حاکی از همین موضوع بود.

او یادآور شد: مطابق قانون؛ وزارت ارتباطات شانیت حقوقی برای ورود به این نوع اختلافات را ندارد و آنچه تلاش شد از باب ریش‌سفیدی و حل اختلاف بود.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: مدیر شرکت تولیدکننده که حتماً تحت استرس و فشار اقتصادی بوده امروز به وزارتخانه مراجعه کرده است، با بر هم زدن محیط متاسفانه اقدام به خودسوزی کرده است. با هوشیاری نگهبانان ساختمان آتش سریعاً خاموش می‌شود و به وی آسیب نمی‌رسد. با توجه به عدم اطلاع نگهبانان از ماجرای ایشان و تصور اقدام ضدامنیتی، وی تحویل نیروی انتظامی شده است.
وی ادامه داد: طی تماس سریع با تهران، یکی از مدیران وزارتخانه را مأمور کردم تا ابتدا نسبت به هماهنگی با نیروی انتظامی برای رفع بازداشت وی اقدام کنند، ثانیاً با توجه به اتفاقات روی داده از شرکت اینترنتی بخواهند با نظر صادر شده توسط حَکَم نسبت به رفع این اختلاف اقدام کنند.

آذری جهرمی در پایان گفت: شرایط اقتصادی سخت است و همه با هم باید هوای یکدیگر را داشته باشد. امیدوارم اختلاف این دو شرکت سریع حل و فصل شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظهر امروز -چهارم تیرماه- پیمانکار یکی از شرکت‌های طرف قرارداد با حوزه ict در پی عدم وصول مطالباتش از شرکت مذکور، همراه با گالن بنزین به ساختمان مرکزی این وزارتخانه مراجعه کرد.

او ضمن فحاشی و تخریب میز شیشه‌ای و مبلمان اداری ورودی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پاشیدن بنزین روی خودش و محیط پیرامونش، قصد خودسوزی داشت که به محض مشتعل شدن بخشی از لباس وی با عکس‌العمل به موقع کارکنان مرکز حراست و یگان انتظامی، اطفای حریق صورت گرفت و فرد مذکور بازداشت و به مراجع انتظامی تحویل داده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =