۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۹
کد خبرنگار: 1109
کد خبر: 83369907
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده جنبش حماس: فلسطینیان ملت گرسنه و بیکار نیستند، عزت می خواهند

تهران - ایرنا- نماینده جنبش حماس با بیان اینکه مردم غزه کار در کارخانجات اسراییلی با حقوقی روزی ٢٠٠ دلار را نمی پذیرند، گفت: ما ملت گرسنه و بیکار نیستیم، عزت و کرامت می خواهیم.

خالد قدومی روز سه شنبه در نشست معامله قرن در محل شورای راهبردی روابط خارجی که با حضور سفیر فلسطین برگزار شد، افزود: آمریکا و اسراییل در معامله قرن بدنبال این هستند تا همه تسلیم شوند.
نماینده جنبش حماس با تشریح شرایط زندگی در غزه اظهارداشت: حتی آب و برق و دارو در غزه وجود ندارد. دخترکی برای مداوا رفت اسراییلیان اجازه ندادند به بیمارستان آنجا برود و دختر فوت کرد.
وی ادامه داد: باید مالیات بدهیم و این مالیات ملت فلسطین است ما ملت گرسنه نیستیم و بیکاری نداریم ما عزت و کرامت می خواهیم؛ روزی ٢٠٠ دلار در کارخانجات اسراییلی می توانیم کار کنیم اما برادر و خواهر شما در غزه این کار را نخواستند.
خالد قدومی تصریح کرد: از طرحی که از مادرید به اسلو آمد چیزی باقی نمانده است. منظور نتانیاهو و ترامپ از طرح معامله قرن این است که مرجعیت بین المللی را کنار بگذارید، کشوری به نام فلسطین نداریم و مردم فلسطین جزو شهروندان اسرائیلی هستند. الان جنسیت فلسطینی اسرائیل است و به عرب و فارس و ترک ربطی ندارد در این موضوع دخالت کند
وی اضافه کرد: آنان به مسوولان عرب توهین می کنند. اینکه ترامپ به عربستان می گوید گاو شیرده توهین بزرگی است و برای تحریک آنان می گوید اگر ما دو هفته نباشیم ظرف این دو هفته مردم عربستان فارسی صحبت می کنند.
نماینده جنبش حماس با بیان اینکه اوضاع سیاسی بر سه نکته اخلاقی، اقتصادی و فرهنگی استوار است، گفت: کل جهان از حیث اخلاقی و اقتصادی در یک مرحله بحرانی قرار دارد، کسانی که تصمیم گیرنده هستند می خواهند مرحله جدید جهان بعد از جنگ سرد را شروع کنند و به دنبال تک قطبی سازی هستند.
وی با طرح این موضوع که باید بدانیم چه کسانی در این نظام جدید جهانی دوستان امریکا خواهند بود و چه می خواهند، ادامه داد: امروز یکی از پرونده های داغ، مقاومت در فلسطین است و آنها می خواهند این مقاومت از بین برود و بعد نشانه هایی مانند نشست بحرین را می بینیم.
نماینده جنبش حماس با بیان اینکه به ظریف درود می فرستیم و ایشان دیپلمات مسلمان قدرتمند هستند، خطاب به ترامپ گفت: جناب ترامپ ما به شما خوش آمد نمی گوییم.
وی اضافه کرد: باید برای امت اسلامی در سطح جهانی برنامه ای داشته باشیم. چون اسراییل نه تنها دشمن فلسطین بلکه دشمن دیگر کشورها هم است و امنیت فلسطین یعنی امنیت ریاض، تهران و استانبول.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =