استاندار:تخصیص بودجه اربعین به ایلام باید با نگاه ملی انجام شود

ایلام-ایرنا- استاندار ایلام گفت: مطالبات پیمانکاران پروژه‌های زیرساختی اربعین در ایلام باید هرچه سریعتر پرداخت شود.

قاسم سلیمانی دشتکی رور سه شنبه در جلسه ستاد مرکزی اربعین، تاکید کرد: مطالبات پیمانکاران پروژه‌های زیرساختی اربعین در ایلام باید هرچه سریع‌تر پرداخت شود.

وی خواستار برگزاری کاروانی مراسم اربعین شد و گفت: مراسم اربعین ۹۸ از آنجا که با توجه به حذف ویزا پیش بینی می‌شود حجم به مراتب بیشتری زوار نسبت به سال گذشته از مرزهای کشور ترددکنند، می‌طلبد توجه ویژه‌ای به این موضوع مهم انداخته شود

**مدیریت واحد اربعین در استان ایلام

وی در ادامه خواستار مشارکت بیشتر مرکز و استان‌های معین در امر اسکان وتغذیه در اربعین شد وافزود: برای دوری از موازی کاری خواستار مدیریت تحت فرماندهی واحد اربعین در استان هستیم.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: تجربه موفق که پارسال اجرا شد دایر کردن موکب‌ها بصورت مجتمع بود که این موضوع باعث شد مدیریت بهتری در امر تغذیه و پذیرایی از زوار شود و این ادامه طرح ادامه می‌یابد.

استاندار ایلام در ادامه خواستار مساعدت لازم در جهت پرداخت مطالبات پیمانکاران در راستای اتمام پروژه‌ها در زمان مناسب خود شد و یاداور شد: چراکه هر ساله بیش از ۵۰ درصد تردد زوار از مرزهای استان انجام می‌شود، در اربعین ۹۸ این میزان به بیش از ۶۵ درصد خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، خروجی مرزی مهران در جنوب باختری و فاصله ۹۶ کیلومتری شهر ایلام کانون اصلی آمد و شد گردشگران مذهبی کشورهای عراق و ایران است.
در شرایط معمول روزانه ۶ هزار زائر ایرانی و عراقی از این گذرگاه مرزی سفر می‌کنند.
امنیت بالا و نزدیکی به شهرها و مکان‌های مقدس و بغداد پایتخت عراق از مهم‌ترین عوامل استقبال و انتخاب مهران به عنوان گذرگاه زائران عتبات عالیات عراق و ایران است.
هر سال در ایام اربعین حسینی نزدیک به سه میلیون نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز رسمی و بین المللی مهران راهی عراق می‌شوند.

/۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =