طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری تصویب شد

تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، از تصویب نهایی طرح اصلاح قانون تشکیلات دیوان عدالت اداری در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: مقرر شد سامانه ای برای اجرای دولت الکترونیک در دیوان عدالت اداری طراحی شود.

به گزارش خانه ملت، «یحیی کمالی پور» عصر روز سه شنبه در تشریح دستور کار امروز کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از تصویب نهایی طرح اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: در این نشست اصلاحیه‌ها انجام و طرح برای بررسی به صحن علنی ارجاع شد.

نایب رئیس کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس ماده ۳۷ اصلاحی؛ در مواردی که دیوان تشخیص دهد که مرجع رسیدگی کننده صلاحیت رسیدگی را نداشته رأی را نقض و ضمن تعیین مرجع صلاحیت دار مرجع رسیدگی کننده را موظف می‌کند موضوع را به مرجع دارای صلاحیت ارسال کند.

وی ادامه داد: همچنین در نشست امروز مقرر شد رسیدگی به پرداخت خسارت وارده از طریق محاکم انجام شود ضمن اینکه یک تبصره به ماده ۸۶ قانون الحاق شد.

کمالیدپور افزود بر اساس این تبصره دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۱۲ قانون مکلف هستند یک نسخه از دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها و آئین نامه‌ها را بلافاصله پس از وضع یا صدور در پایگاه الکترونیکی دیوان عدالت قرار دهند و خودداری از انجام این تکلیف از سوی دستگاه‌های مسئول تخلف اداری محسوب می‌شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، افزود: در حال حاضر دیوان در هر استانی دفاتر استانی دارد و مقرر شد برای اجرای دولت الکترونیک سامانه‌ای در دیوان عدالت اداری طراحی شود تا مردم بتوانند به صورت مستقیم وارد سامانه شوند و خواسته‌های خود را ثبت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =