منابع طبیعی و دانشگاه کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سنندج - ایرنا - دانشگاه ، منابع طبیعی و آبخیز داری کردستان برای ارتقا همکاری علمی و پژوهشی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان روز سه شنبه در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: این اداره کل آماده است از حداکثر ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده برای حمایت از طرح‌های پژوهشی استفاده کند.

سعدی نقشبندی افزود: با جهت‌دهی به طرح‌ها و برنامه‌ها و مطالعات منابع طبیعی، مشارکت مردم در اجرای برنامه‌های منابع طبیعی با همکاری دانشگاه به صورت علمی عملیاتی شده و از طرفی پایان نامه‌های دانشجویی به سمت حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سوق داده می‌شود.

وی گفت: این اداره کل حاضر است که ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل خود، مانند نهالستان ریخلان مریوان را جهت بهره‌گیری دانشجویان و اساتید دانشگاه در طرح‌های تحقیقاتی در چارچوب قوانین در اختیار دانشگاه کردستان قرار دهد.

وی افزود: با توجه به تغییرات آب و هوایی و شرایطی که برای جنگل‌ها و مراتع به وجود آمده است، انجام کارهای پژوهشی و علمی در کنار کارهای اجرایی منابع طبیعی می‌تواند بسیاری از چالش‌های پیش رو را حل کند.

رئیس دانشگاه کردستان نیز در این مراسم گفت: دانشکده منابع طبیعی دانشگاه کردستان از نظر سطح علمی و تعداد مقالات جزو برترین‌های استان است.

رحمت صادقی افزود: استفاده از ظرفیت منابع طبیعی برای ارتقا سطح علمی و توسعه فرهنگی و اقتصادی استان ضروری است.

وی تاکید کرد: دانشگاه کردستان از هدایت پایان نامه‌های دانشجویی به سمت حفاظت و حمایت از منابع طبیعی استقبال می‌کند.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان در سه سال گذشته از هفت طرح پژوهشی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مرکز پژوهش و توسعه جنگلداری دانشگاه کردستان با هزینه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال حمایت کرده است.

۹۹۳۷ / ‏‬ ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =