بیمه سلامت در استان بوشهر ۲۰۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی بدهکار است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: در زمان حاضر بدهی این بیمه به مراکز طرف قرار داد درمانی و تشخیصی دولتی و خصوصی ۲۰۰ میلیارد ریال است.

پرویز رمضانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این میزان بدهی بیمه سلامت استان بوشهر به مراکز دولتی ۱۵۰ میلیارد ریال و به مراکز خصوصی ۵۰ میلیارد ریال است که این مطالبات از طریق بودجه سنواتی و اوراق خزانه پرداخت می شود.

وی بیان کرد: امسال ۷۵ درصد هزینه‌های مراکز درمانی مربوط به فروردین ماه پرداخت شده و اگر اسناد پزشکی اردیبهشت ماه هم توسط مراکز دولتی تحویل شود آماده پرداخت ۷۵ درصد آن هستیم.

رمضانی با تاکید بر صرفه‌جویی در هزینه بیمه سلامت اظهار داشت: با ابطال دفترچه‌های بیمه درمانی در هم‌پوشانی دفترچه‌های بیمه‌ای هزینه بیمه سلامت در سال گذشته به ۹۲۰ میلیارد ریال رسید که نسبت به یکهزار و ۲۰ میلیارد ریال سال ۹۶ کاهش قابل توجهی یافته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: در زمان حاضر یکهزار بیمار خاص شامل کلیوی، تالاسمی، هموفیلی و ام اس در استان بوشهر وجود دارد که هزینه های دارو و خدمات مرتبط با این بیماری ها به شکل ۹۰ تا ۱۰۰ درصد پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه بیماران سرطانی جزو بیماری خاص نیست اما هزینه‌های شیمی درمانی و بخشی دیگر از هزینه‌ها پرداخت ۹۰ درصدی است.

رمضانی بیان کرد: سال گذشته ۱۱۰ میلیارد ریال در زمینه خدمات درمانی، تشخیصی و دارویی در بخش بیماران خاص هزینه شده است.

وی اضافه کرد: تکمیل بانک اطلاعات بیمه شدگان استان بوشهر ضمن رفع هم پوشانی بیمه ای باعث شده به صورت هوشمند از هم پوشانی های جدید جلوگیری شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر یادآور شد: سرویس استحقاق سنجی در بیمارستان‌های استان از مهر سال گذشته راه اندازی شد و در این ارتباط بیماران زیر پوشش بیمه سلامت با ارائه کد ملی در ۱۶ بیمارستان دولتی استان بوشهر خدمات دریافت می کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: در زمان حاضر نسخه‌نویسی الکترونیکی در سه شهرستان دیلم، گناوه و دشتی انجام می شود و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده این طرح در تمام شهرستان‌های استان اجرا می‌شود.

۶۰۴۷/‏۶۰۴۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =