۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۹
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 83369867
۰ نفر

برچسب‌ها

٦٤٦٦ واحد خون در کردستان اهدا شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل انتقال خون کردستان گفت: بهار امسال هشت هزار و 792 داوطلب اهدای خون در مراکز اهدای خون استان پذیرش شدد که از آنان ٦هزار و 466 واحد خون و دریافت شده است.

محمد سعید کریمیان روز سه شنبه با بیان اینکه این تعداد از آغاز فروردین تا پایان خرداد به مراکز انتقال مراجعه کرده اند، اظهار داشت: از این تعداد ٦ هزار و ۳۰۶ داوطلب اهدای خون در سنندج، ۲هزار و ۱۴۴ در سقز و ۳۴۲ نفر هم در محل استقرار تیم سیار اهدای خون در شهرستان بیجار و شهر سریش‌آباد پذیرش شده اند.

وی اضافه کرد: آمار پذیرش داوطلبین در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که هشت هزار و ۷۳۸ بود تغییر آنچنانی نداشته است.

کریمیان از مراجعه ۹۱۲ زن و هفت هزار و ۸۸۰ مرد به مراکز انتقال خون استان در این مدت خبر داد و اظهار داشت: بانوان کردستانی بیش از ۱۰ درصد آمار مراجعین به مراکز اهدای خون را به خود اختصاص داده اند که این رقم ۲برابر میانگین کشوری است.

وی به رشد ۲۰ درصدی آمار مراجعین سقزی نیز اشاره کرد و ضمن تقدیر از حضور چشمگیر آنان گفت: در بهار ۹۷ مرکز سقز میزبان یک هزار و ۷۹۶ داوطلب اهدای خون بوده است و این عدد در بهار امسال به دو هزار و ۱۴۴ رسیده است.

کریمیان افزود: ۱۳ درصد مراجعین مرکز اهدای خون سقز بانوان بوده اند که نشان از حس نوع دوستی آنان در این کار خیر دارد.

مدیرکل انتقال خون کردستان آمار کیسه خون های جمع آوری شده را ٦ هزار و ۴۶۶ واحد برشمرد و گفت: ۶۷ درصد از از خون های اهدایی در کردستان توسط اهداکنندگان مستمری اهدا می شود که سالانه دست کم ۲ بار خون اهدا کرده اند.

کریمیان هدف سازمان انتقال خون ایران را دستیابی به آمار جمع آوری بیش از ۹۰ درصد خون های اهدایی از اهداکنندگان مستمر و با سابقه اعلام کرد و گفت: کردستان در زمینه دستیابی به این هدف پیشتاز است.

وی گفت: انتقال خون کردستان در حال حاضر ۹۹.۵ درصد خون های دریافتی خود را از اهداکنندگان مستمر و با سابقه دریافت می کند.

مدیرکل انتقال خون کردستان در پایان با یادآوری اینکه انتقال خون کردستان با همراهی اهداکنندگان خون توانسته است در بسیاری از شاخص ها رتبه های برتر کشوری را کسب کند استمرار حضور مردم نوعدوست استان را با هدف نجات جان بیماران و دستیابی به افق های پیش رو خواستار شد.

۹۹۳۷ / ‏‬ ۳۰۳۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =