دولت هزینه صدور پروانه مناطق سیل زده را به شهرداری ها پرداخت می کند

خرم آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: شهرداری ها موظف شده اند پروانه ساخت و ساز واحدهای احداثی مناطق سیل زده را رایگان صادر کنند که دولت این هزینه ها را به شهرداری می پردازد.

به گزارش ایرنا احمد مرادپور روز سه شنبه در همایش شهرداران استان افزود: شهرداری ها باید بدون نگرانی از مسایل مالی همکاری لازم در این خصوص داشته باشند تا روند ساخت و ساز مناطق سیل زده تسریع یابد

وی اظهار داشت: همچنین اعتبار خوبی در خصوص جبران برخی خسارت های زیرساختی سیل در مناطق شهری توسط هیات دولت برای لرستان لحاظ شده که رقم آن پس از تصویب نهایی اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مبلغ بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد ادامه داد: همچنین به تازگی نیز اعتبار قابل قبولی برای جبران خسارت سیل در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر توزیع شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اضافه کرد: علیرغم رکود طرح های عمرانی استان در سال های گذشته و انباشت بدهی ها به تامین اجتماعی اما این نهاد همکاری خوبی داشته است.

مرادپور تاکید کرد: شهردار هر شهر باید با ایجاد توازن میان هزینه و درآمدها نسبت به ساماندهی امور مالی اقدام کند.

وی با تاکید بر درآمدزایی شهرداری ها گفت: متاسفانه مسایلی همچون نیروی مازاد و ماشین آلات فرسوده موجب بروز مشکلات مالی جدی در شهرداری ها شده که شهرداران باید بر روی این مسایل به عنوان گلوگاههای مهم نظارت جدی داشته باشند.

وی عدم ایجاد ارزش افزوده در شهرداری ها را خطرناک دانست و افزود: شهرداری های کوچک در حال حاضر مشکلات کمتری دارند اما باید ازاکنون برای ایجاد درآمدهای پایدار برنامه ریزی و اقدام عملی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اضافه کرد: شهرداران در سیل امسال با کمترین امکانات پای کار بودند اما باید چهره شهرها در دوران پساسیل نیز زیباسازی و پاکسازی کامل شود که تحقق این مهم نیازمند یک حرکت جهادی و بسیجی توسط شهرداری ها است.

لرستان ۲۷ شهرداری دارد.

۷۲۶۹/۶۰۶۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =