روسیه: آمریکا با تداوم سیاست بی عقلی پل های ارتباط با ایران را نابود می کند

مسکو – ایرنا – وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا بجای گفت وگو با ایران پل های ارتباط با این کشور را می سوزاند.

وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه در بیانیه خود اعلام کرد: مسکو با نگرانی شاهد است که آمریکا از بیش از یک سال پیش تنش ها پیرامون ایران را افزایش می دهد.
«واشنگتن با طرح اتهامات بی اساس به ایران و خروج از برنامه جامع اقدام مشترک که برای تامین ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران ارائه شده است، فشارهای تحریمی بر این کشور و اقدامات تحریک آمیز ازجمله در عرصه نظامی را افزایش می دهد.»
وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرده است: واشنگتن از تهران که فعالیت هایش در عرصه هسته ای صرفاً صلح آمیز است و تحت کنترل آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد امتیازات غیر منطقی می خواهد ازجمله انصراف از منافع قانونی در امور بین المللی را می طلبد.
در بیانیه آمده است: پس از حادثه سرنگونی پهپاد آمریکایی، آمریکا تحریم هایی را علیه آیت الله خامنه ای رهبر عالی جمهوری اسلامی و شماری از نظامیان عالیرتبه ایران وضع کرد. چنین بنظر می رسد که در واشنگتن پل ها را برخلاف ادعاهای خود در پایبندی به گفت وگو با ایران می سوزانند.
وزارت خارجه روسیه تصریح کرده است: تمایل دائمی آمریکا برای تحمیل اراده خود بر یک کشور مستقل
کاملاً آشکار است.آمریکا خود را تعیین کننده سرنوشت جهان خوانده و سیاست خصومت طلبانه تری را اجرا می کند و تصمیم گرفته است کسانی را که نمی خواهند مطیع این کشور باشند را مجازات کند.
در پایان بیانیه گفته شده است: روسیه کاملاً با ملت دوست ایران و دولت آن اعلام همبستگی می کند. دولت آمریکا باید فکر کند سیاست بی عقلانه آن در برابر این کشور به کجا خواهد انجامید. این سیاست نه فقط باعث بی ثبات شدن خاورمیانه بلکه مخدوش شدن سیستم امنیت بین المللی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =