مهران مهیای میزبانی زائران اربعین ۹۸ است

ایلام-ایرنا-فرماندار مهران با اشاره به اینکه افتخار دروازه عتبات عالیات برای استان ایلام هدیه الهی است گفت: زیرساخت‌های امنیتی، ترافیکی، فرهنگی و تسهیل در تردد زائران اربعین ۹۸ در مرز مهران مهیا شده است.

اسد قاسمی روز سه شنبه در بازدید میدانی از پایانه مرزی مهران و زیرساخت‌های اربعین ۹۸ اظهار داشت: زیرساخت‌های امنیتی، ترافیکی، فرهنگی و تسهیل در تردد زائران اربعین ۹۸ در مرز مهران مهیا شده است.

وی یادآورشد: با تدوین طرح‌های ترافیکی، اقدام های بایسته برای تردد روان زوار اربعین در شهر مهران توسط پلیس راهور و طرح ترافیکی جاده‌ای توسط پلیس را به جهت ایمنی تردد و روانی ترافیک در بدو ورود به حوزه استحفاظی استان ایلام تا مرز مهران اجرایی، تمرین و تدوین شده است.

وی افزود: فرهنگ سازی، خدمات دهی مطلوب و مناسب به زائران اربعین حسینی با پیش بینی موکب‌ها، محل‌های استقرار دائم و امکانات زیست مناسب انجام و در این راستا تمام دستگاه‌های اداری، مردمی با رویکرد مردم مرداری مهیا برای میزبانی زائران اربعین حسینی ۹۸ هستند.

آغاز عملیات اجرایی زیرگذر و روگذرپایانه برکت که نقش مهم و اساسی در تردد روان تا مرز مهران را دارد با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی از دیگر اقدامات زیر ساختی اربعین ۹۸ است که فرماندار مهران ضمن تاکید بر این پروژه مهم یادآورشد: در تلاش هستیم این پروژه مهم و حیاتی و نقش آفرین در تردد روان قبل از اربعین ۹۸ تکمیل و مورد استفاده زائران قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، خروجی مرزی مهران در جنوب باختری و فاصله ۹۰ کیلومتری شهر ایلام کانون اصلی آمد و شد گردشگران مذهبی کشورهای عراق و ایران است.
در شرایط عادی روزانه ۶ هزار زائر ایرانی و عراقی از این گذرگاه مرزی سفر می‌کنند.
امنیت بالا و نزدیکی به شهرها و مکان‌های مقدس و بغداد پایتخت عراق از مهم‌ترین عوامل استقبال و انتخاب مهران به عنوان گذرگاه زائران عتبات عالیات عراق و ایران است.
هر سال در ایام اربعین حسینی نزدیک به سه میلیون نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز رسمی و بین المللی مهران راهی عراق می‌شوند.‌ ۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =