۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۷
کد خبرنگار: 2113
کد خبر: 83369843
۰ نفر
روزنامه صهیونیستی: ایران میان ترامپ و بولتون شکاف ایجاد کرد

تهران- ایرنا- روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست روز سه شنبه نوشت، با افزایش تنش در منطقه خاورمیانه و سخنان اخیر دونالد ترامپ علیه سیاست های جنگ طلبانه بولتون باید گفت که بحران ایران عامل اصلی شکاف میان رئیس جمهوری آمریکا و مشاور امنیت ملی کاخ سفید بوده است.

به گزارش این روزنامه اسرائیلی، ترامپ در مصاحبه این هفته خود با شبکه «ان بی سی» در انتقاد از مواضع مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت، اگر قدرت در دستان بولتون بود وی می‌خواست با تمام دنیا در یک زمان بجنگد.

به نوشته اورشلیم پست، ترامپ همچنین بولتون را «جنگ طلب محض» خواند و به خبرنگار این شبکه درباره افزایش تنش میان ایران و ایالات متحده گفت، من به دنبال جنگ نیستم و اوست که در این باره تصمیم آخر را می‌گیرد.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به اینکه آیا هم اکنون برای ورود به جنگ با ایران تحت فشار مشاوران هستید؟ گفت، من دو نوع مشاور دارم یکی کبوترها و دیگری شاهین‌ها هستند.

ترامپ افزود: من با بولتون درباره دخالت در خاورمیانه و جنگ عراق موافق نیستم. فکر می‌کنم که آن یک اشتباه بزرگ بود اما بولتون کارش را به خوبی انجام می‌دهد اگرچه به طور کلی او ظاهری خشن دارد.

بسیاری از تحلیلگران این مواضع ترامپ علیه بولتون را حملات جدید رئیس جمهوری آمریکا علیه مشاور خود زمانی که وی راهی اسرائیل بود بیان می‌کنند.

بولتون که در روز یکشنبه این هفته برای دیدار با نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اسرائیل سفر کرد به خبرنگاران گفت، ایران نباید تصمیم ترامپ برای حمله نکردن به آنان را از نگاه ضعف آمریکا ببینند.

بولتون افزود، نه ایران و نه هیچ کشور دیگری نباید در مورد ملاحظه کاری و صلاحدیدهای آمریکا اشتباه کنند.

به دنبال تنش و درگیری میان بولتون و ترامپ بر سر ایران، "ران براون اشتاین" تحلیلگر ارشد شبکه خبری سی ان ان گفت: افزون بر رفتار متناقض کاخ سفید در برابر رخدادهای اخیر خاورمیانه، یک تنش در درون دولت ترامپ نسبت به مسائل جهانی مشاهده می‌شود.

وی در ادامه افزود: از یک سو ترامپ در قبال مسائل جهانی بسیار تند حرف می‌زند اما از دیگر سو مخالف ورود به یک درگیری در خاورمیانه است زیرا پیش از این مخالف جنگ عراق بود و بدون هیچ تردیدی جنگ را یک فاجعه ژئوپلتیک برای آمریکا می‌داند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =