استاندار البرز برای تعیین تکلیف و ساماندهی لکه صنعتی داشلیجه ضرب الاجل تعیین کرد

کرج - ایرنا -استاندار البرز گفت: برای تعیین تکلیف لکه صنعتی داشلیجه در شهرستان فردیس ضرب الاجل تعیین کرد.

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه لکه صنعتی داشلیجه ۴۰ هکتار مساحت با ۵۷ واحد تولیدی دارد، افزود: واحدهای مستقر در این لکه صنعتی با موانعی مواجه هستند که برای رسیدگی به آنها بازدید میدانی از این منطقه صورت گرفت.

وی ادامه داد: با تبدیل لکه صنعتی داشلیجه به ناحیه صنعتی، واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در این ناحیه می‌توانند از امکانات، تسهیلات و… برای پیشبرد امور خود در راستای توسعه تولید و اشتغال بهره برداری کنند.
شهبازی گفت: با وجود پیگیری‌هایی که در ادوار گذشته صورت گرفته تاکنون اقدام مؤثری برای حل مشکلات این لکه صنعتی صورت نگرفته بنابراین امروز همراه با اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور در منطقه به بررسی وضعیت آن پرداختیم.
وی افزود: مشکلاتی شامل اختلافات منطقه‌ای، روشنایی، نخاله، آسفالت و… نیز طرح شد که بر این اساس مقرر شد متولی این لکه صنعتی ظرف یک هفته مشخص شود و یکی از شهرستان‌ها ساماندهی آن را بر عهده گیرد، در موضوع روشنایی نیز شرکت برق منطقه‌ای موظف شد ظرف یک ماه مشکل را برطرف کند.

استاندار البرز اضافه کرد: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز نیز از سوی استاندار مأمور پیگیری تبدیل شدن این لکه به ناحیه صنعتی شد.

وی گفت: شهرداری‌های مرتبط با لکه صنعتی داشلیجه با همراهی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان مکلف به ساماندهی زباله و نخاله‌های موجود در این منطقه شدند.

شهبازی افزود: از اعتباراتی که در اختیار داریم برای ساماندهی این لکه صنعتی اختصاص خواهیم داد ولی شرکت شهرک‌های صنعتی نیز باید از اعتبارات خود در این راستا استفاده کند.

استاندار البرز اظهار داشت: به دنبال چرایی عدم تحقق وعده‌های گذشتگان نیستیم چراکه بر این باور هستیم تمام توان خود را به کار گرفته‌اند.

وی گفت: عمر مسئولیت‌ها کوتاه است و بنابراین بویژه در شرایط کنونی باید درصدد اقدامات اجرایی و عملیاتی در جهت ارتقا رفاه آرامش مردم باشیم تا وعده عمل نشده‌ای برای آیندگان به یادگار نگذاریم.

وی افزود: مصوبات این نشست قابلیت اجرایی و عملیاتی دارد از این رو به جد پیگیر به سرانجام رسیدن امور محوله هستیم.

شهبازی در ادامه گفت: اکنون البرز روی ریل توسعه و پیشرفت و شکوفایی اقتصادی قرار دارد و افتتاح شهرک دارویی برکت با هفت هزار نفر اشتغال، آغاز عملیات اجرایی اولین شهرک گلخانه‌ای استان با ۷۰۰ نفر اشتغال، ایجاد پست ۴۰۰ کیلوولتی برق، اجرای گازرسانی به مناطق مسکونی و صنعتی، تخصیص آب و پساب برای واحدهای صنعتی، تبدیل لکه‌های صنعتی به شهرک و ناحیه صنعتی و… بخشی از اقدامات هفته‌های اخیر این استان در این راستا بوده است.

وی افزود: برنامه محور، متحد و منسجم اهداف توسعه‌ای استان را بر مدار بهره برداری از توان بخش خصوصی و ایجاد بسترها و زیرساخت‌های لازم برای مشارکت‌های مردمی و جلب توجه مسئولان ملی گام بر می‌داریم.

‏۷۴۱۳/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =