۲۰ میلیارد تومان برای مسکن مددجویان خراسان جنوبی واریز شد

بیرجند- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: ۲۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای ساخت مسکن مددجویان به حساب کمیته امداد استان واریز شد. 

رضا سلم آبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اعتبار از محل تفاهم نامه ای که بین سازمان برنامه و بودجه کشور و کمیته امداد اواخر سال گذشته امضا شده بود واریز شده است که معادل آن را کمیته امداد نیز اعتبار اختصاص می دهد.

وی با بیان اینکه سهم اولیه ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته خراسان جنوبی ۴۰ میلیارد تومان بوده است ادامه داد: برای مرحله اول ۸۰۰ خانوار نیازمند واحد مسکونی در استان شناسایی شده که با اعتبار اختصاص یافته عملیات ساخت این واحدهای مسکونی آغاز می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اضافه کرد: در مرحله بعد از شناسایی، متقاضیان باید برای صدور پروانه ساختمانی اقدام کنند که طبق ماده ۸۰ قانون ششم توسعه صدور پروانه ساختمانی مددجویان کمیته امداد برای یک مرحله رایگان است و به دهیاران ابلاغ می شود که مبلغی دریافت نکنند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای موجود حدود ۶۰۰ خانوار بدون سرپرست و ایتام در استان وجود دارد گفت: در مرحله اول این خانواده ها با سه نفر جمعیت به بالا در اولویت ساخت مسکن هستند.

سلم آبادی با اشاره به ساخت پنج هزار واحد مسکونی طبق تفاهم نامه مشترک سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد افزود: میانگین این واحدها در سطح استان ۵۰ متر است که برای ساخت هر متر مربع یک میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: تلاش می شود این واحدهای مسکونی تا دهه فجر یا هفته احسان و نیکوکاری به بهره برداری برسد.

اسفندماه سال گذشته تفاهم نامه ای برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در جریان سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان جنوبی امضا شد که ساخت پنج هزار واحد آن در تعهد کمیته امداد قرار گرفت.

۹۸۹۳ * ۶۰۵۴
 

اخبار مرتبط