۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۱
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 83369833
۰ نفر
مشکلات ۱۴ واحد صنعتی تهران رفع شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران با بیان اینکه نشست کارگروه رونق تولید استان مسائل ۱۴ تولید کننده را بررسی کرد گفت: عمده مشکلات این صنایع در حوزه بانکی، امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی بود که پس از بررسی اعضای کارگروه به ریاست استاندار (محسنی بندپی) بررسی و رفع شد.

یدالله صادقی عصر سه شنبه در نشست کارگروه رونق تولید و رفع موانع سرمایه گذاری در محل استانداری تهران، افزود: فعالیت این شرکت‌ها در زمینه‌های مختلف نظیر صنایع غذایی، صنایع فلزی، چرم، تولید کنندگان قطعات الکترونیکی اتومبیل، تولید کنندگان محصول‌های کشاورزی و رسته‌های دیگر بود.

وی تصریح کرد: برخی از این شرکت‌ها در واقع واحدهای بدهکاری بودند که به مرحله صدور اجراییه رسیده بودند.

صادقی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی براساس مقررات خود کارها را پیگیری می‌کردند به همین دلیل برخی شرکت‌ها نیز به دلیل انباشت بدهی نمی‌توانستند فعالیت‌های جاری و روزانه خود را انجام دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: برای اینکه مشکل این شرکت‌ها رفع شود، رؤسای شرکت‌ها به کمیته کارشناسی ستاد تسهیل دعوت شدند.

صادقی افزود: در این کمیته توافق نسبی بین واحدهای تولیدی، بانک‌ها، سازمان بیمه تأمین اجتماعی و سازمان امورمالیاتی صورت گرفت و در نهایت مصوبات در این جلسه مورد تصویب استاندار و اعضای ستاد تسهیل استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: به موجب این مصوبات واحدهای تولیدی می‌توانند به فعالیت خود ادامه و دیون مالیاتی، تأمین اجتماعی و اقساط بانکی خود را منظم و براساس درآمدهای خود پرداخت کنند تا توان تولیدی و اشتغال آنان حفظ شود.

تهرام/‏۳۰۳۶/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =