۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۲
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83369798
۰ نفر
مخالفان بحرینی: نشست منامه لکه ننگی برای همه عرب هاست

تهران - ایرنا - مخالفان نظام بحرین روز سه شنبه ضمن عذرخواهی از مردم فلسطین به دلیل میزبانی کشورشان برای اجرای مرحله اول طرح ضد فلسطینی معامله قرن، تاکید کردند که نشست منامه لک ننگی برای آنها و همه عرب هاست.

مخالفان نظام بحرین در مصاحبه با رادیو "قدس" وابسته به پایگاه خبری "فلسطین الیوم"، ضمن مخالفت با توطئه چینی ها علیه آرمان فلسطین، از مردم فلسطین عذرخواهی کردند.

این افراد تاکید کردند: نشست بحرین در مورد طرح موسوم به «معامله قرن» توسط نظام حاکم که وابسته به آمریکا و قدرت های شر است، تشکیل می شود و بیانگر افکار عموم مردم بحرین نیست؛ زیرا مردم این کشور بر حق ملت فلسطین در مبارزه با اشغالگران اسرائیلی برای بازپس گیری سرزمین شان تاکید دارند.

«ابراهیم المدهون» عضو جمعیت الوفاق بحرین، ضمن عذرخواهی از ملت فلسطین، گفت: نظام بحرین با برگزاری این کنفرانس، خاک بحرین را آلوده کرده است.

المدهون درباره میزبانی بحرین برای اجرای طرح معامله قرن نیز گفت: برخی از نظام ها بازیچه دست آمریکا هستند و بحرین نیز از همین دسته است که تلاش دارد سرزمین فلسطین را برای اشغالگران اسراییلی مصادره کند.

وی افزود: بحرین امروز به یک پایگاه نظامی برای نیروهای سعودی، امارات، آمریکا و انگلیس تبدیل شده است.

المدهون ادامه داد: برغم اینکه مردم بحرین در محاصره شدیدی قرار دارند با این حال یکپارچه در کنار مردم فلسطین می ایستند و هرگز نخواهند پذیرفت که حکومتی ذره ای از حقوق ملت فلسطین عقب نشینی کند.

علی الفائز رئیس دفتر سیاسی فراکسیون معارضان بحرینی نیز ضمن تمجید از پایداری ملت فلسطین در برابر صهیونیست ها تاکید کرد: به اعتقاد مردم بحرین، سرزمین فلسطین متعلق به فلسطینی ها است.

وی خطاب به ملت فلسطین تاکید کرد: دولت بحرین نماینده واقعی مردم این کشور نیست و مواضع او نیز بیانگر مواضع مردم بحرین نخواهد بود.

الفائز با بیان اینکه حکومت بحرین مسئول مواضع غیر قانونی خود است، افزود: این نظام مشروعیت خود را نه از مردم بلکه از آمریکا دریافت می کند.

وی تصریح کرد: آنچه برای ما دردناک است اینکه باید از صهیونیستها در خاک بحرین پذیرایی کنیم و این لکه ننگ و سیاهی بر پیشانی همه نظام های عربی و در راس آن بحرین است.

امروز و فردا مرحله اول "معامله قرن" با عنوان نشست اقتصادی بین المللی در بحرین برای جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین اشغالی برگزار می شود.

طرح معامله قرن که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا آن را طراحی کرده مبتنی بر واگذاری نیمی از کرانه باختری و بخشی از بیت‌المقدس شرقی به رژیم صهیونیستی است و در مقابل، این رژیم با تشکیل کشور مستقل فلسطینی در نیمه دیگر کرانه باختری و نوار غزه موافقت می کند و شهر ابودیس به جای بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطین درنظر گرفته خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =