هنوز اعتباری برای جبران خسارت سیل به جاده های خوزستان اختصاص نیافته است

اهواز- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: هنوز اعتبار جبران خسارت سیل به جاده ها، پل ها و ابنیه به این اداره کل اختصاص نیافته است.

غلامعباس بهرامی نیا روز سه شنبه در حاشیه دیدار معاون عمرانی وزیر کشور با اعضای قرارگاه استانی بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: اعتبار درنظر گرفته شده برای این اداره کل برای جبران خسارت جوابگوی ترمیم و بازسازی محورهای خسارت دیده از سیل نیست.
وی با بیان اینکه ابلاغ اعتبار هنوز انجام نشده و فرصت کاری در حال از دست رفتن است، افزود: در صورتی که مناقصه پروژه های بازسازی برنده ای داشته باشد، انتخاب پیمانکار، انعقاد قرارداد و شروع کار حداقل به ۲ ماه زمان نیاز دارد.
بهرامی نیا با اشاره به استخراج اطلاعات خسارت سیل در خوزستان طی چند نوبت استخراج و ارسال آن به مرکز تأکید کرد: باید توجه داشت بخشی از خرابی های سیل خوزستان در محورهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه است و باید پیش از شروع مراسم اربعین حسینی اقدامات لازم برای آماده سازی این محورها انجام شود.

اختصاص قیر به پروژه های بازسازی خارج از سهمیه سالانه
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان همچنین ادامه داد: به منظور تسریع در روند اجرای پروژه ها، دولت تأمین قیر پروژه های جبران خسارت سیلاب را خارج از سهمیه سالانه سازمان، متقبل شود.
وی اظهار کرد: مبلغ تخصیص داده شده وزاتخانه ها در چند بخش اولویت بندی شده است؛ با توجه به اینکه رقم پیش بینی شده برای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کمتر از رقم برآورد خسارت ها است، نیاز است که تصمیم گیری در خصوص نحوه هزینه کرد اعتبار به خود اداره کل واگذار شود تا بر اساس این اولویت ها اقدامات لازم انجام شود.

بر اساس این گزارش، ۸۵۷ کیلومتر طول راه های مسدود شده استان در سیل اخیر بوده و این درحالی است که در این مدت به بیش از ۲ هزار کیلومتر راه شامل ۴۲ درصد راه اصلی و ۵۸ درصد راه فرعی و روستایی، یک هزار و ۱۰۳ ابنیه فنی، ۵۰۰ متر مربع ساختمان راهداری و ۳۶ دستگاه ماشین آلات آسیب وارد شد.

همچنین مبلغ برآورد خسارت های وارده به جاده ها و ابنیه های فنی استان هشت هزا رو ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

۹۹۳۱/‏۶۰۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =