۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۴
کد خبرنگار: 1780
کد خبر: 83369773
۰ نفر
کارشناس مسائل بین الملل: تحریم های جدید ترامپ علیه ایران نمادین است

تهران - ایرنا - کارشناس مسایل بین الملل روز سه شنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را "نمادین" و "بی اثر" خواند.

"ویرژینی هرتز" گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مدعی است که این تحریم ها پاسخ مناسبی به رفتارهای تحریک آمیز ایران در منطقه است.

این کارشناس مسائل بین الملل در ادامه افزود: یک حقیقت انکار ناپذیر وجود دارد و آن اینکه، تحریم هایی که ترامپ روز گذشته (دوشنبه) آنها را امضا کرد، در واقع تحریم های نمادین، شخصی و بی اثر بر ایران است.

هرتز ادامه داد: واقعاً تاثیر این تحریم ها چیست؟ واقعیت این است که تحریم های اعمال شده قبل از تحریم های جدید، سنگین و سخت بوده اند به طوری که تا اندازه زیادی زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد اما تحریم های جدید بیشتر نمادین هستند. آمریکایی ها می خواهند نشان دهند که مصمم اند تا آخر خط زورآزمایی قدرت با ایران به راهشان ادامه دهند.

رئیس جمهوری آمریکا دیروز دراقدامی خارج از عرف دیپلماتیک تعدادی از مقامات ایران را تحریم کرد و به گفته وزیر خزانه داری این کشور، قرار است وزیر خارجه ایران نیز در این لیست قرار گیرد. اقدامی که تحلیلگران آن را به معنی بسته شدن راه مذاکرات تلقی کردند.
رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز امروز در این باره گفت: کار امروز آمریکا کار تحریم نیست، کار ضد بشری است. فعالیت آمریکا علیه حقوق بشر است و تمام ملت ایران را تحت فشار قرار داده است.
روحانی افزود: کاری که این روزها آمریکا انجام می‌دهد به معنای عدم موفقیت حتمی آمریکا و شکست قطعی آنها است و من از لحاظ سیاسی هیچ تردیدی ندارم.
رئیس جمهوری ادامه داد: در هیات حاکمه آمریکا در کاخ سفید یک سرخوردگی عجیب و بزرگ بوجود آمده است. سرخورده شدند چرا که هر جایی هر کار و اقدامی می‌کنند به نتیجه نمی رسند، آنها توقع داشتند که کشور را ظرف چند ماه به هم بریزند اما می‌بینند که مردم روز به روز محکم‌تر و مقاوم‌تر و خلاقانه تر حرکت می‌کنند.
رئیس جمهوری تحریم رهبر انقلاب اسلامی را نشانه بی خردی دولتمردان آمریکایی عنوان کرد و گفت: اگر آمریکایی‌ها در مذاکره صادق هستند چرا همزمان وزیر خارجه را تحریم می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =