۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۸
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 83369766
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵۰ انشعاب غیر مجاز آب  در رفسنجان جمع آوری شد

کرمان - ایرنا - فرماندار رفسنجان گفت: امسال ۱۵۰ انشعاب آب آشامیدنی غیر مجاز در این شهرستان جمع آوری شد.

به گزارش ایرنا مجید فصیحی هرندی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به گرمی هوا و افت فشار آب افزود: ۲۱ حلقه چاه آب آشامیدنی در رفسنجان وجود دارد که ۲ حلقه از این چاه ها یکی با دبی ۴۰ لیتر بر ثانیه و دیگری ۳۰ لیتر بر ثانیه اخیراً وارد مدار شده است.

وی اظهار داشت: برخی از پمپ های آب مستقیم به کنتور وصل شده و ا مکش از لوله اصلی؛ افت آب در جاهای دیگر را موجب می شوند که خلاف قانون است و برای فرد خاطی پرونده قضایی تشکیل می شود.

فصیحی هرندی ادامه داد: مردم با شماره ۱۲۲ که به مرکز استان وصل است و یا با شماره ۰۳۴۳۴۲۸۱۰۰۰۰ تخلفات و اتفاقات آب را گزارش دهند ضمن اینکه با هماهنگی های با دادستان از فردا با افرادی که به نصب غیر مجاز و غیر قانونی پمپ و انشعاب غیر مجاز اقدام کنند برخورد می شود.

فرماندار رفسنجان بیان کرد: سال گذشته ۸۵۰ انشعاب غیر مجاز و امسال ۱۵۰ انشعاب غیر مجاز در رفسنجان جمع آوری شد؛ و رفسنجان مشکل کم فشاری آب را دارد که منجر به قطعی آب در برخی مناطق شده است.

وی با بیان اینکه اگر هر خانوار ۱۵۰ لیتر آب صرفه جویی کند در واقع توانستیم به کم آبی غلبه کنیم اظهار داشت: امسال در رفسنجان ۱۵۰ لیتر بیشتر از پارسال آب آشامیدنی مصرف می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز در این شهرستان یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۳۹۰ کیلومتر خط انتقال آب وجود دارد.

فصیحی هرندی خاطرنشان کرد: امسال به دلیل کم آبی در رفسنجان به افرادی که اقصد ساخت و ساز دارند انشعاب آب فروخته نمی شود و از مردم تقاضا داریم از آبیاری فضای سبز و باغچه محل زندگی خود در روزها خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کم آبی و مصرف بالا اگر صرفه جویی در آب صورت نگیرد ممکن است به جیره بندی آب در شهرستان رفسنجان متوسل شویم.

رفسنجان با جمعیت بالای ۳۰۰ هزار نفر در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

۷۴۳۳/‏۳۰۲۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =