۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۳
کد خبرنگار: 1043
کد خبر: 83369727
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت کلزا از مزارع تهران آغاز شد

تهران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران با اشاره به برداشت کلزا (دانه های روغنی) از اراضی کشاورزی این شهرستان گفت:‌ پیش بینی می شود امسال حدود ۴ درصد رشد در برداشت این محصول داشته باشیم.

 جبرئیل برادری عصر سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: پیش بینی می‌شود امسال ۲۱۶ تن دانه روغنی کلزا از سطح مزارع شهرستان تهران برداشت شود که نسبت به سال گذشته ۳.۷ برابر رشد داشته است.

وی افزود: سطح زیرکشت کلزای شهرستان تهران در سال جاری ۱۱۲ هکتار بود که پیش بینی ۲۱۶ تن عملکرد را داریم و همچنین در سال گذشته سطح زیر کشت کلزا ۳۹ هکتار بود و عملکرد ۵۹ تن در واحد سطح را داشتیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۶۰ هکتار از مزارع برداشت شده و در تلاشیم تا پایان هفته جاری برداشت در تمامی مزارع صورت گیرد.

به گفته وی، کشت گیاه کلزا با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی ایران و مشکل کمبود آب، یکی از اقتصادی‌ترین گزینه‌های کشت است، که علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب و ایجاد درآمد بالا برای کشاورزان، باعث کاهش واردات روغن نیز می‌شود.

شهرستان تهران دارای ۶۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی است که در سال گذشته ۱۸۰ هزار تن محصول از اراضی کشاورزی این شهرستان تولید شد.

این شهرستان در مرکز استان تهران قرار دارد و از ۳ بخش مرکزی، کن، و آفتاب تشکیل شده است.

شهرستان تهران از شمال به شهرستان شمیرانات و استان البرز از مشرق به شهرستان پردیس، از جنوب به شهرستان‌های پاکدشت و ورامین و ری و اسلامشهر و از مغرب به شهرستان‌های قدس، شهریار و استان البرز محدود می‌شود.

این شهرستان پرجمعیت‌ترین شهرستان کشور است و مرکز این شهرستان، شهر تهران است.

تهرام/‏۷۲۴۳/‏/۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =