۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۹
کد خبرنگار: 914
کد خبر: 83369724
۰ نفر

برچسب‌ها

آناتولی: قطار مسافربری تهران - وان به ترکیه رسید

تبریز-ایرنا- خبرگزاری آناتولی اعلام کرد: قطار مسافربری تهران-وان پس از توقفی هشت ساله، با تعداد ۷۹ مسافر امروز /سه شنبه/ به ایستگاه مذکور در ترکیه رسید.

به گزارش ایرنا و به نقل از این خبرگزاری، فعالیت قطار مسافربری تهران-وان که به علت وقوع زلزله در این استان جمهوری ترکیه در تاریخ ۲۳ اکتبر و ۹ نوامبر ۲۰۱۱ متوقف شده بود، بار دیگر آغاز شد.

این قطار دارای ظرفیت ۱۸۰ نفر است که روز گذشته با ۷۹ مسافر ساعت ۰۹:۳۰ از تهران پایتخت ایران حرکت کرد و صبح امروز پس از ۲۱ ساعت به ایستگاه وان در ترکیه رسید.

مهرداد ناصری مدیر بخش گردشگری شرکت راه‌آهن «راژا» در گفتگو با خبرنگار آناتولی ضمن ابراز خرسندی از آغاز مجدد فعالیت قطار تهران-وان گفت: برنامه حرکت این قطار دو بار در هفته است.

وی گفت: این سفرها همچنین ادامه خواهد یافت و این بار با ۷۹ مسافر آمدیم، امیدواریم تعداد آنها افزایش یابد.

وی با بیان اینکه با افزایش سفرها همکاری ترکیه و ایران نیز گسترش می‌یابد؛ افزود: درخواست زیادی برای آغاز این سفرها داشتیم.

ناصری با اشاره به اینکه تقاضای سفر در تهران و استان‌های نزدیک آن بسیار بود، گفت: به همین دلیل سفرهای موجود تبریز-وان را تغییر و به تهران-وان تبدیل کردیم تا درخواست آنها را برآورده و با این شکل به افزایش تعداد مسافران کمک کنیم.

آناتولی نوشت: مسافران ایرانی نیز ضمن تشکر بابت راه‌اندازی این قطار گفتند که سفر دلپذیری داشته‌اند.

قطار مذکور امروز ساعت ۲۱:۰۰ از وان به سمت تهران حرکت خواهد کرد.

فعالیت قطار تبریز-وان در سال ۲۰۱۵ به علت حملات گروه تروریستی پ.ک.ک متوقف شد، اما سال گذشته مجدد آغاز به جابجایی مسافر کرد.

۳۰۳۸/‏۳۰۷۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =