۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۵
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83369714
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار اردکان اطلاع رسانی از عملکرد سامانه انبارهای کالا را خواستار شد

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان با تاکید بر ثبت نام واحدهای مشمول در سامانه جامع انبارها گفت: اطلاع رسانی از عملکرد این سامانه ضروری است و در این راستا با احتکارکنندگان برخورد جدی می شود.

بهروز شهابی زاد روز سه شنبه در نشست کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان، با گرامیداشت هفته قوه قضائیه افزود: قاچاق کالا و ارز سرمایه‌های بسیاری را از کشور تلف می‌کند و در شهرستان اردکان برخورد با این معضل از طریق تعامل زیرمجموعه های سه‌قوه پیگیری می شود.

وی نقش اداره صنعت، معدن و تجارت را در کاهش قاچاق کالا مهم ارزیابی کرد و افزود: اطلاع‌رسانی از عملکرد سامانه جامع انبارها، انجام بازدیدهای میدانی و بررسی حجم معاملات واحدها توسط این اداره ضروری است.

فرماندار و رئیس کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان اردکان با بیان این‌که تمامی صنوف و واحدهای نگهداری کالا موظف به ثبت‌نام در این سامانه انبارها هستند؛ ارائه گزارش هفتگی روند ثبت‌نام از سوی اتحادیه‌های صنفی و اداره صمت و برخورد با احتکارکنندگان به‌ویژه واحدهای بزرگ را مورد تاکید قرار داد.

شهابی زاد همچنین قاچاق سوخت را از مسائل مبتلابه شهرستان اردکان عنوان کرد و گفت: واحدهای مرغداری مستقر در مسیر خط لوله گاز ملزم به جایگزینی سوخت فسیلی با گاز می‌شوند.

وی تعداد واحدهای مرغداری در بخش‌های مرکزی و عقدا را ۳۸ واحد اعلام کرد و گفت: این مسئله علاوه بر کاهش آلودگی‌ها، نقش مهمی در جلوگیری از قاچاق سوخت دارد و جهاد کشاورزی موظف شده در صورت عدم قرارداد این واحدها با شرکت گاز، هیچ‌گونه سوخت مایع به آنان تحویل ندهد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/ ۶۰۱۴/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =