۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 2123
کد خبر: 83369696
۰ نفر
دیپلمات سازمان ملل: برقراری صلح در فلسطین با پول ممکن نیست

تهران - ایرنا - «میگل آنخل موراتینوس» نماینده ویژه سازمان ملل در ایجاد ائتلاف تمدن ها روز سه شنبه در خصوص برگزاری نشست اقتصادی منامه از سوی آمریکا گفت: راه حل قضیه فلسطین اقتصادی نبوده و برقراری صلح با پول ممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، موراتینوس افزود: «می خواهم از برگزارکنندگان نشست منامه بپرسم که آیا گمان می کنید نشست اقتصادی شما مشکل فلسطین را حل می کند؟ خیر؛ این تفکر شما درست نیست.»

نماینده ویژه سازمان ملل در ایجاد ائتلاف تمدن ها همچنین گفت: برقراری صلح و امنیت با پول ممکن نیست و ابتدا باید مسائل اساسی سیاسی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

نشست منامه به عنوان گام اول و فاز اقتصادی طرح آمریکایی «معامله قرن» قرار است امروز و فردا در بحرین برگزار شود.

کارشناسان نشست منامه را زمینه ساز اجرای طرح "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا برای حل یکطرفه ماجرای فلسطین می دانند که از سوی "جرد کوشنر" داماد و مشاورش برای اجرایی شدن پیگیری می شود. این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان رو به رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.

طرح معامله قرن که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا آن را طراحی کرده مبتنی بر واگذاری نیمی از کرانه باختری و بخشی از بیت‌المقدس شرقی به رژیم صهیونیستی است و در مقابل، این رژیم با تشکیل کشور مستقل فلسطینی در نیمه دیگر کرانه باختری و نوار غزه موافقت می کند و شهر ابودیس به جای بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطین درنظر گرفته خواهد شد.

این طرح همچنین شامل چشم پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود است که طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است.


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =