۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۲
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 83369694
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار فارس: تهیه پیوست زیست محیطی برای طرح ها الزامی است

شیراز-ایرنا- استاندار فارس گفت: همه دستگاه های اجرایی این استان مکلفند برای انجام هر فعالیت خود پیوست زیست محیطی تهیه کنند و به اجرایی کردن طرح هایی بپردازند که کمترین آسیب را متوجه محیط زیست می کند.

به گزارش ایرنا عنایت الله رحیمی، سه شنبه در حاشیه بازدید از اداره کل محیط زیست استان فارس بیان داشت: منافع اقتصادی کوتاه مدت نباید سبب نادیده گرفتن آسیب های زیست محیطی در فعالیت های مختلف شود زیرا توجه به محیط زیست، هم نیاز امروز و هم طلب آیندگان از ماست از این رو باید خود را مکلف به حفظ آن بدانیم.

وی افزود: تحقق این امر تنها در صورتی امکان پذیر است که همه فعالیت های عمرانی، اقتصادی و… دارای برنامه ریزی مدون و مشخص باشد.

استاندار فارس ادامه داد: دستیابی به توسعه پایدار به عنوان شعار امروز جهان، در گرو توجه به محیط زیست است و کشوری می تواند خود را توسعه یافته توصیف کند که فعالیت های خود را بر اساس توان بوم شناسی (اکولوژی) سرزمینش سازمان دهی کند.
رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه، موضوع احیای تالاب ها در سطح ملی مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار گرفته است از مسئولان اداره کل محیط زیست استان فارس خواست، مقوله احیای تالاب ها را با جدیت در دستور کار قرار دهند.
او گفت: امیدواریم با بهره گیری از این فرصت، هر چه زودتر شاهد احیای تالاب های استان فارس باشیم.

استاندار فارس همچنین از پایش محیط زیست شهری و شناسایی منابع آلاینده به عنوان موضوعی مهم نام برد و اظهار داشت: شهرداری ها مکلف به همکاری با محیط زیست در این زمینه هستند.
رحیمی، بر لزوم انتقال صنایع و معادن آلاینده از شهرها نیز تاکید و بیان کرد: تغییر مکان کارخانه هایی در شیراز از جمله کارخانه سیمان، ریشمک و پشم شیشه در دستور کار قرار گرفته و در بازه زمانی مشخصی در آینده انجام خواهد شد.

** رسالت امروز اصناف، افزایش تاب آوری اقتصادی کشور است

استاندار فارس همچنین در آیینی که سه شنبه به مناسبت روز ملی اصناف در شیراز برگزار شد، گفت: امروز وضعیتی بر کشور تحمیل شده که اصناف و بازاریان می توانند با رعایت عدالت و انصاف، نقش بی بدیلی در گذر از این شرایط ایفا کنند.

رحیمی ادامه داد: امروز وظیفه و نقش اصناف و بازاریان این است که تاب آوری اقتصادی کشور را افزایش دهند و دسیسه های دشمنان را در این حوزه با همراهی و مشارکت مردم و مسئولان خنثی کنند.

وی، نقش و جایگاه بازاریان و اصناف را در همه تحولات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی از گذشته دور تا به امروز تاثیرگذار و سازنده توصیف کرد و گفت: همراهی این قشر با نیروهای مصلح اجتماعی به ویژه علمای شاخص و انقلابی کاملاً مشهود است.
استاندار فارس اضافه کرد: هر گاه جامعه به حضور، ایثار و از خود گذشتگی بازاریان نیاز داشته این قشر بدون هیچ گونه کوتاهی به یاری کشور شتافته اند و مشارکت در فعالیت های اجتماعی از جمله ساخت مدرسه، مسجد و حسینیه و پرداختن وجوه شرعیه از جمله نقش های اجتماعی بازاریان و اصناف در طول تاریخ کشور بوده است.
رحیمی افزود: بازاریان در سال ۵۷ و در ایام قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، دعوت امام خمینی (ره) را برای اعتصاب و اعتراض علیه استبداد و ظلم لبیک گفته و در دوران دفاع مقدس نیز نه تنها در جبهه ها حضور داشتند و شهدای زیادی به انقلاب تقدیم کردند، در پشت جبهه نیز به حمایت از رزمندگان و نظام جمهوری اسلامی پرداختند.

وی بیان داشت: امرزو نیز بازاریان و اصناف با عرضه کالاهای ملی می توانند به اهداف و برنامه های مهمی همچون رونق تولید، جامه عمل بپوشانند و این موضوع مهم را عینیت بخشیده و از حد شعار و طرح آن بر روی کاغذ، به صورت عملی در بازار اجرایی کنند.

استاندار فارس همچنین به تکالیف حاکمیت و دولتمردان در برابر بازاریان و اصناف اشاره کرد و گفت: ایجاد امنیت در جامعه، رعایت حقوق و تکریم اصناف، کاستن از التهاب بازار، حمایت در سایه قانون و تامین کالا به میزان مورد نیاز برای عرضه از جمله این تکالیف است و اگر چه همه این موارد به خوبی اجرایی نشده اما تلاش های بسیاری برای تحقق این انتظارات انجام شده است.
رحیمی افزود: از سوی دیگر حاکمیت نیز انتظار دارد که بازاریان و اصناف نیز به نقش های تاریخی خود و آنچه مورد نیاز جامعه است، اهتمام داشته باشند که از جمله آنها می توان به
ایجاد روحیه نشاط و امید در میان مردم، پرداخت به موقع مالیات به عنوان بخشی از درآمدهای دولت برای اداره امور مملکت، کمک به ایجاد اشتغال و کارآفرینی و پرداخت حق بیمه شاغلان در صنوف مختلف اشاره کرد.

یکم تیرماه به عنوان روز ملی اصناف نامگذاری شده است.

۶۱۲۲ / ‏‬ ۶۱۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =