آثار برتردانش آموزان البرز در جشنواره ملی جابربن حیان به نمایش درآمد

کرج – ایرنا- در آیینی آثار برتر دانش آموزان دوره ابتدایی مدارس البرز درجشنواره ملی جابربن حیان در قالب نمایشگاهی در سالن دبیرستان دخترانه شهید شرافت آموزش و پرورش ناحیه یک کرج به نمایش درآمد.

به گزارش ایرنا، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز روز سه شنبه در آیین گشایش نمایشگاه این جشنواره ملی در استان اظهارداشت: جشنواره جابربن حیان یا پژوهش های علمی در پایه ابتدایی فرصت و بستری است که دانش آموزان از طریق روش پروژه با تلاش فردی یا گروهی درباره یک موضوع خاص به کسب دانش مهارت و نگرش خاص می رسند.

محرمعلی الهویی بیان داشت: در این جشنواره آثار و پروژه های دانش آموزان دوره ابتدایی در قالب ۶۶ اثر برای انجام یک رقابت سالم و هیجان انگیزبه نمایش گذاشته شده است تا داوران پنج اثر برتر را انتخاب کنند.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه ملی جابربن حیان در چهار سطح آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری اضافه کرد: این طرح می تواند زمینه ای برای تحقق اهداف عالی شورای آموزش و پرورش باشد.

وی تصریح کرد: این جشنواره زمینه آشنایی دانش آموزان با نحوه یاد گیری، یاد گیری مادام العمر، محافظت از محیط زیست، ایجاد کنجکاوی در دانش آموزان نسبت به شناخت پدیده ها، خلاقیت بیشتر دانش آموزان، کمک به یادگیری گروهی و تقویت مهارت پژوهش و فعالیت های حل مساله را هموارتر کند.

وی ادامه داد: ما در این جشنواره به دنبال کشف و اختراع نیستیم بلکه هدف اصلی ازاین جشنواره شرکت دانش آموزان در پروژه های علمی است.

الهویی گفت: مهمترین و اساسی ترین مرحله این طرح مرحله آموزشگاهی است و مدرسه ای موفق تر است که تعداد پروژه ها و طرحهایش بیشتر باشد.

وی عنوان کرد: این جشنواره باعث می‏شود تا دانش‏آموزان مبانی آموزشی را بیش‏تر بر اساس یافته‏های خود فرا گیرند.

وی با اشاره به اینکه ۶ هزار و ۸۶۸ دانش آموز مقطع تحصیلی ابتدایی البرز در مرحله آموزشگاهی هشتمین جشنواره ملی جابربن حیان شرکت کردند، ادامه داد: از این تعداد ۳۱۸ طرح دانش آموزی به مرحله منطقه ای و ۶۶ طرح که مربوط به ۱۷۱ دانش آموز می باشد به مرحله استانی راه پیدا کرد.

وی تاکید کرد: دانش آموزان البرز سال گذشته در جشنواره ملی جابربن حیان موفق به کسب ۵ رتبه برتر کشوری شدند.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد که حدود ۲۵۰ هزار نفر آن در مدارس ابتدایی تحصیل می کنند.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =