۵۰ روستای چهارمحال و بختیاری آبرسانی سیار می شود

شهرکرد- ایرنا- سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه با آغاز فصل تابستان تاکنون هیچ روستای استان با بحران آب مواجه نشده است، گفت: با این وجود ۵۰ روستای استان همچنان با تانکر آبرسانی می شود.

به گزارش ایرنا، سهراب بهرامی روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ملی صرفه جویی در مصرف آب اظهار داشت: هم اینک ۱۴ هزار نفر از جمعیت روستایی استان آبرسانی سیار می شود که بیشترین جمعیت آن در شهرستان لردگان واقع شده است.

وی ادامه داد: از ۷۹۵ روستای استان، ۶۰۰ روستا به شبکه آبرسانی متصل است و برای ۵۰۰ روستا قبض آب صادر می شود.

بهرامی با بیان اینکه امسال هیچیک از روستاهای استان با بحران قطعی آب مواجه نشده است، تصریح کرد: با این وجود به سبب اشکالاتی که در دو مجتمع آبرسانی «سرتنگ محمود» و «جغدان» رخ داده آبرسانی به ۱۳ روستای استان با مشکل مواجه شده است و توزیع آب در این مناطق نوبت بندی شده اما هنوز به مرحله بحران نرسیده و کارشناسان در حال بررسی و رفع مشکل هستند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری همچنین به پیامدهای ناشی از سیلاب های بهار امسال بر تاسیسات آب روستایی استان اشاره کرد و گفت: تاسیسات ۲۴۱ روستا در پی سیلاب دچار آسیب و خسارت شد و جبران این خسارت ها ۲۲ میلیارد تومان برآورد شده است.

بهرامی میانگین مصرف آب هر روستایی را ۱۵۵ لیتر بر شبانه روز اعلام کرد و گفت: انتظار می رود روستاییان با رعایت الگوی مصرف، از هدررفت آب جلوگیری کنند.

وی در ادامه به طرح های در دست اقدام این شرکت در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: مجتمع آبرسانی خانمیرزا با پوشش ۴۴ روستا و مجتمع سیبک بروجن با پوشش ۵ روستا تکمیل شده و بزودی با حضور وزیر نیرو افتتاح می شود.

در پایان این نشست خبرنگاران از مراحل تصفیه آب آشامیدنی در مجتمع آبرسانی کاهکش شهرستان سامان دیدن کردند.

هفته نخست تیرماه همزمان با شروع فصل تابستان، هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها