۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۲
کد خبرنگار: 987
کد خبر: 83369659
۰ نفر

برچسب‌ها

 آیت الله مظاهری: قضات با مهربانی حکم صادر کنند

اصفهان - ایرنا - آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید گفت: دادگستری با نیت گره‌گشایی از کار و حل مشکلات مردم گام بردارد و قضات در حد امکان با عطوفت و مهربانی، به صدور حکم مبادرت کنند.

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله حسین مظاهری روز سه شنبه به نقل از این مرجع تقلید نوشت: قاطعیت در امر قضاوت لازم است، اما قضات باید در تعیین نوع مجازات، مفاسد آن را نیز در نظر بگیرند

این مرجع تقلید که در دیدار رییس کل و معاونان دادگستری استان اصفهان با وی سخن می گفت، با انتقاد از تعیین مجازات حبس برای برخی از موضوع ها نظیر مهریه اظهار داشت: خدمت به مردم و گره‌گشایی از امور و مشکلات آنان ضروری است و خشنود ساختن بندگان خداوند به ویژه رساندن حق به صاحبان آن و احقاق حقّ مظلومان، از نظر تعالیم دینی اجر و پاداش فراوان دارد و سبب خشنودی خداوند و اهل‌بیت (س) می‌شود.

رییس حوزه علیمه اصفهان خاطرنشان کرد: پذیرش مسئولیت در دستگاه قضایی و تلاش برای گسترش عدالت در جامعه، اگرچه از سویی بسیار حسّاس و خطیر است، امّا از آنجا که از سوی دیگر زمینه‌ای برای گره‌گشایی از مردم و خدمت به خلق خداست، ارزش و منزلت والایی دارد.

آیت‌الله مظاهری با بیان اینکه فراوانی تعداد زندانیان، زیبندۀ نظام اسلامی نیست، به برخی از مشکلات جاری در زندان‌ها اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که روزی فرا برسد که با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات اساسی و اصلاحات ساختاری قوّۀ قضائیه و با گسترش اخلاق اسلامی در بین مردم، شاهد تخلیۀ زندان‌ها باشیم.

وی با تشکّر از خدمات رییس و اعضای شورای قضایی استان و همۀ کسانی که با نیّت خالصانه و تلاش صادقانه، سعی در اصلاح امور قضایی و خدمت به مردم و گره‌گشایی از کار آنان دارند، مسئولان قضایی را به اخلاص و توجّه به سنگینی وظیفه و توسل به ائمه اطهار برای موفقیّت در مسئولیّت و خدمت به ملّت توصیه کردند.

در این دیدار، محمدرضا حبیبی رییس کل دادگستری استان اصفهان گزارش کوتاهی از برخی برنامه‌ها و اقدامات دستگاه قضایی استان ارائه کرد.

یکم تا هفتم تیرماه هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

۶۰۲۰/‏۶۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =