۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 83369651
۰ نفر

برچسب‌ها

برای روزهای پایانی هفته، شنا در دریای خزر توصیه نمی شود

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران با اعلام اینکه در روزهای پایانی هفته جاری دمای هوای استان فروکش کرده و کاهش حدود سه درجه ای را در اغلب مناطق استان شاهد خواهیم بود، افزود: شنا در دریای خزر برای روزهای پیش رو توصیه نمی شود و از لحاظ جوی ممنوع است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سامانه گرمایی که از هفته گذشته وارد مازندران شد پس از گذشت حدود ۱۰ روز هنوز نیز مهمان مردم استان است و حتی به مناطق کوهستانی و ییلاقی نیز نفوذ کرد.

امروز سه شنبه نیز بر اساس آخرین گزارش های اداره کل هواشناسی مازندران دمای هوا در برخی نقاط استان به مرز ۳۵ درجه سانتیگراد رسید.

هواشناسی مازندران در جدول پیش بینی هفتگی خود اعلام کرد: از روز چهارشنبه تا شنبه آینده با رشد ابرناکی، آسمانی ابری هواره با افزایش ابر و کاهش دما برای اغلب مناطق استان پیش بینی می شود.

در پیش بینی هواشناسی آمده است که دمای هوا در روزهای جمعه و شنبه نسبت به امروز حدود سه درجه کاهش می یابد.

علاوه بر این در ساعات بعد از ظهر به خصوص در مناطق ییلاقی و ارتفاعات بارش های رگباری پیش بینی می شود که دمای هوا را در مناطق کوهستانی به صورت محسوس کاهش می دهد.

هواشناسی مازندران همچنین اعلام کرد که شرایط دریای خزر نیز مواج بوده و برای هیچگونه فعالیت دریایی از جمله، گردشگری، شنا و صیادی مناسب نخواهد بود.

بر اساس پیش بینی هواشناسی ارتفاع امواج در روزهای پیش رو از مرز یک متر عبور خواهد کرد و در برخی مواقع به حدود ۲ متر خواهد رسید.

در حال حاضر ساری، و قائمشهر با ۳۵ درجه گرم ترین و آلاشت با ۲۸ درجه خنک ترین مناطق استان هستند.

جالب است بدانید که امروز دمای هوا در شهر کوهستانی بلده از مرز ۳۲ درجه گذشت.

۷۳۳۵/۱۸۹۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =