۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۳
کد خبرنگار: 1615
کد خبر: 83369605
۰ نفر

برچسب‌ها

صادرات کالا از گمرک گناوه افزایش یافت

گناوه- ایرنا- مدیرکل گمرک بندرگناوه گفت: صادرات کالا از گمرک این بندر در سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۹۰۷ و از لحاظ ارزش ۶۵۴ درصد افزایش یافت.

محسن خرم رخ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: دراین مدت ۲۱ فقره اظهارنامه، ۸۴۶ تن کالا شامل محصولات کشاورزی نظیر کاهو، خربزه، پیاز، خرچنگ، کود حیوانی و یونجه به ارزش ۹۱۰ هزار و ۳۴۹ دلار به کشورهای حوزه خلیج فارس کویت، قطر و امارات متحده عربی صادر شد.

وی یادآورشد: این درحالی است که در سه ماه اول پارسال نیز ۸۳ هزار ۷۸۹ تن کالا شامل تخم سبزیجات، هندوانه و اشیای حصیری به ارزش ۱۲۰ هزار و ۷۹۱ دلار از گمرک این بندر صادر شده بود.

خرم رخ با بیان اینکه صادرات کالا از گمرک این بندر در وضعیت مطلوبی قرار دارد، گفت: باتوجه به اینکه شعار سال توسط رهبرمعظم انقلاب اسلامی رونق تولید نام گذاری شده، گمرک این شهرستان نیز تمام توان و تلاش خود را در تحقق آن بکار بسته و هیچ‌گونه محدودیت و زمانی در امر صادرات ندارد و حتی روزهای تعطیل آمادگی کامل دارد.

وی اظهارداشت: واردات کالا از گمرک این بندر در سه ماه اول امسال با کاهش مواجه شد و دراین مدت ۱۲۱ فقره اظهارنامه به وزن ۲ هزار و ۶۱۲ تن کالا به ارزش هشت میلیون و ۶۶۹ هزار و ۲۴۷ تن وارد کشور شد که در مقایسه بامدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۲۶ و از لحاظ ارزش ۲۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

خرم رخ بیان کرد: عمده کالاهای وارداتی شامل لوازم یدکی و خرازی، اسباب بازی و لاستیک کامیون بوده است.

مدیرکل گمرک گناوه میزان درآمد گمرک بندرهای گناوه و ریگ از محل واردات در سه ماه اول سال جاری را ۳۳۷ میلیارد و ۴۶۱ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: گمرک گناوه به عنوان بزرگترین گمرک شمال استان بوشهر با یک زیرمجموعه دفتر ریگ نقشی بسیار مهم در ارتزاق و اقتصاد شهرستان ایفا می‌کند و دروازه ورودی تجارت به شمار می‌آید.

وی با اشاره به مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور برای واردات ۱۰۰ قلم کالای همراه ملوان گفت: گمرک این بندر بمحض ابلاغ آئین نامه آماده اجرای آن است که نقشی مهم در بهبود وضعیت اقتصادی مردم این منطقه ایفا می‌کند.

مدیرکل گمرک گناوه بیان کرد: باتوجه به اینکه شغل ابا و اجدادی مردمان این شهرستان دریانوردی بوده تجارت حرف اول را می‌زند.

خرم رخ افزود: کالای وارداتی در گمرک این بندر بصورت کانتینری و فله‌ای و صادارات از طریق شناورهای یخچال دار و فله‌ای انجام می‌شود.

وی گفت: باتوجه به اینکه شعار گمرک بامحوریت " گمرک امین دولت و خدمتگزار ملت" است، باید به گونه ای حرکت کنیم که هم حقوق و عوارض دولت و قوانین و مقررات را اجرا و هم خدمتگزاری به مردم در اسرع وقت انجام شود.

مدیرکل گمرک گناوه اظهارداشت: تسهیل در روند کار ارباب و رجوع، سالم سازی سیستم و سلامت کاری و رفتن به سمت سامانه‌های الکترونیک به عنوان اولویت‌هایی است که همواره به آن توجه می‌شود.

وی افزود: با راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی باعث شده تا امور مردم بصورت کاغذی برداشته و همگی بصورت الکترونیک و آنلاین انجام شود.

مدیرکل گمرک گناوه از حضور خبرنگاران در این نشست تقدیر و از آنان خواست با اطلاع رسانی فعالیت‌های گمرک در رسانه‌ها، به پیشرفت و توسعه منطقه کمک کنند.

بندر گناوه از بنادر فعال تجاری استان بوشهر قرار دارد و شغل عمده مردم به دریا وابسته است.

۶۱۶۴/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =