۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۸
کد خبرنگار: 1646
کد خبر: 83369599
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴۰ مجوز مشاغل خانگی در  اردبیل صادر شد

اردبیل - ایرنا - مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از صدور ۱۴۰ مجوز برای مشاغل خانگی در این استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، رحیم یونسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح مشاغل خانگی در ۳۱۲ رشته آموزشی مصوب در کشور انجام می‌گیرد، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از آنها در استان اردبیل نیز اجرا می‌شود.

وی به صدور سه هزار و ۱۰۰ مجوز ایجاد مشاغل خانگی در سال گذشته در استان اشاره کرد و افزود: رشته‌های شغلی مورد استقبال در استان، قالی بافی، گلیم بافی، صنایع دستی، بسته‌بندی مواد غذایی، پرورش قارچ و تولید عسل است.

او اظهار داشت: این اداره کل ضمن حمایت مالی از مشاغل خانگی به برنامه‌ریزی مناسب برای هدایت و پشتیبانی از این مشاغل هم اقدام می‌کند.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل همچنین با بیان اینکه در سال گذشته از ۹۴۰ طرح مشاغل خانگی بانوان بیش از ۹۰ میلیارد ریال حمایت مالی شده، تشریح کرد: با توجه به اینکه در طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار، این اداره کل ناظر است اما حمایت‌های لازم را برای انجام با کیفیت این طرح در استان انجام و تجربه خود را در این خصوص ارائه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل از مشاغل خانگی استقبال خوبی می‌شود، ادامه داد: در راستای اجرای این طرح با همراهی جهاد دانشگاهی تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا برخی از مسائل و مشکلات مشاغل خانگی در استان برطرف کنیم.

۶۰۱۸/‏۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =