دبیر کل کنفرانس احزاب عربی:  معامله قرن وحدت امت اسلامی را هدف گرفته است

بیروت- ایرنا- "قاسم صالح" دبیر کل کنفرانس احزاب عربی با اعلام مخالفت خود با طرح آمریکایی - صهیونیستی معامله قرن گفت که این طرح فروپاشی امت اسلامی به نفع دشمن صهیونیستی را هدف قرار داده است .

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)،صالح در شصت و دومین نشست دبیرخانه کنفرانس احزاب عربی که صبح امروز تحت عنوان " از قدس تا جولان.. سرزمین متعلق به ماست" در دمشق آغاز به کار کرد، اظهار داشت: همزمان با شرایط خطرناکی که امت مسلمان با آن روبه رو هستند، دمشق به عنوان دژ عربی و قلب تپنده امت مسلمان میزبان این نشست است.

وی گفت: امت عربی و مسلمان اکنون با تحولات و چالش‌های بی سابقه‌ای روبه رو است که وحدت این امت را نشانه رفته و به دنبال هدف قرار دادن موجودیت ملی آن است و در این راستا طرح استعماری جدیدی مبنی بر از هم پاشی امت مسلمان به نفع دشمن صهیونیستی و حذف قضیه فلسطین طراحی شده و در معامله قرن نمود یافته است.

صالح تصریح کرد: سوریه خط اول دفاع از منافع امت عرب و مسائل مربوط به آنان است و توانست تروریسم تکفیری را شکست دهد و با هرگونه محاصره و تحریم مقاومت که برای آزادی تمام سرزمین‌های غصب شده در جنوب لبنان و جولان و فلسطین به وجود آمده است، مخالف است.

وی معیار ناسیونالیسم عربی را حمایت از ملت سربلند فلسطین و قضیه بر حق آن و نیز مقاومت شجاعانه دانست و هرگونه معامله‌ای که دونالد ترامپ رئییس جمهور آمریکا برای آن بازار گرمی می‌کند محکوم کرد.

صالح همچنین اظهار داشت: هدف از این معامله از بین بردن قضیه فلسطین و گام برداشتن در مسیر عادی سازی روابط است که برخی نظام‌های عربی خلیج فارس با دشمن صهیونیستی آغاز کرده‌اند.

دمشق در سال ۲۰۱۷ نیز میزبان نشست کنفرانس احزاب عربی بود. نخستین کنفرانس دبیر خانه احزاب عربی در سال ۱۹۹۶ در امان پایتخت اردن برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =