سرعت در قتل زندانی فشافویه مانع از اقدام موثر مسئولان زندان شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی گفت: حمله و مجروح کردن علیرضا شیرمحمدعلی زندانی فشافویه در ۹۰ ثانیه رخ داد و مأموران زندان بلافاصله وی را که مجروح شده بود، به درمانگاه منتقل کردند.

اصغر جهانگیر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این اتفاق در ۹۰ ثانیه رخ داده است. یعنی در کمتر از دو دقیقه این درگیری به وجود آمده و زندانیان با سرامیک شکسته به آن مرحوم حمله کردند و این حمله به قدری سریع بوده که تا رسیدن مسئولان زندان او را مجروح کرده بودند.

وی افزود: البته مأموران زندان بلافاصله او را به بهداری معرفی می‌کنند و تحت درمان‌های اولیه قرار می‌گیرد و سپس به بیمارستان اعزام می‌شود ولی به دلیل شدت خون ریزی فوت می‌کند.

جهانگیر با اشاره به تاکید رئیس قوه قضائیه مبنی بر پیگیری موضوع قتل فشافویه گفت: مسئولان سازمان زندان‌ها به نمایندگی از ریاست قوه به خانواده آن مرحوم سرکشی کرده و مراتب تسلیت خود را اعلام کرده و پیگیر این موضوع هستند و ما اجازه نمی‌دهیم حقوق این فرد تضییع شود.

هفته گذشته "علیرضا شیرمحمدعلی" زندانی ۲۱ ساله در زندان فشافویه مورد حمله دو قاتل سابقه دار قرار گرفت و با ۳۰ ضربه مجروح شد.

به دنبال این حادثه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه گفت: پرونده قتل مرحوم شیرمحمدعلی با حساسیت و جدیت تمام توسط دادسرای عمومی و انقلاب رسیدگی و همانند برخی پرونده‌های ویژه دیگر با گذشت ۴۸ ساعت از وقوع قتل، تحقیقات دادسرایی آن انجام و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع و در دادگاه نیز به صورت ویژه و در حداقل زمان قانونی رسیدگی خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه یکشنبه شب در گفت و گو با شبکه یک سیما در این زمینه گفت: درباره قاتل پرونده کیفرخواست سریع صادر و موضوع رسیدگی شده و به سرعت به نتیجه خواهد رسید. در این زمینه اگر مأمور یا مامورانی غفلت کرده باشند حتماً با آنها برخورد خواهد شد به ویژه اینکه اگر مسئولی در این زمینه غفلت کرده باشد، دستور دادیم که سریع برکنار شود.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: مردم از ما انتظار برخورد همراه با سرعت، دقت و حق خواهی در پرونده‌ها دارند و ما نیز از این مهم غافل نخواهیم بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =