۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۱
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83369559
۰ نفر
تیم  نظارت کشوری طرح ملی نماد از مدارس نظرآباد بازدید کرد

کرج – ایرنا- مدیر آموزش و پرورش نظرآباد گفت: تیم نظارت کشوری طرح ملی نماد به منظور ارزیابی فرآیند اجرایی این طرح در طول سال تحصیلی 98-97 از مدارس این شهرستان بازدید کرد.

مسعود مهران نیا روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: اعضای این تیم را نمایندگان دستگاه قضایی، سازمان بهزیستی و سازمان برنامه و بودجه تشکیل دادند که در قالب سه گروه از تعدادی از مدارس شهرستان نظرآباد بازید کردند.

وی با اشاره به اینکه در این بازیدپنج مدرسه ابتدایی و پنج مدرسه متوسطه مورد ارزیابی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: گروه های بازدید کننده در گفت و گو با مدیران مدارس، در جریان نقاط ضعف و قوت اجرای طرح ملی نماد در مدارس نظرآباد، قرار گرفتند.

مهران نیا بیان داشت: شهرستان نظرآباد پایلوت کشوری طرح نظام مراقبت اجتماعی است که این برنامه با همکاری ۱۹ دستگاه اجرایی در نظرآباد و آموزش و پرورش ناحیه سه کرج دنبال شود.

وی تصریح کرد: طرح نماد در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در همه مدارس شهرستان نظرآباد که حدود ۱۴۰ مدرسه با ۳۰ هزار دانش آموز در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم دارد اجرایی شد.

مهران نیا اضافه کرد: طرح نماد با هدف توانمندسازی دانش آموزان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از طریق مداخله به موقع و موثر با توجه به پیشگیری رشد مدار در مدارس کشور به اجرا در آمده است.

وی گسترش آموزش‌های ریشه‌ای در زمینه پیشگیری از رفتارهای پرخطر، آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری، ایجاد نظام شناسایی دانش آموزان آسیب‌پذیر با چک لیست‌های منظم و علمی، طراحی و توسعه مداخله‌های موثر و توانمند سازی دانش آموزان را از جمله اهداف دیگر این طرح آموزشی و مهارتی ذکر کرد.

وی عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش در اجرای سند تحول در ذیل شاخص مدرسه سالم توجه ویژه‌ای به آسیب‌های اجتماعی و رفتار پرخطر دانش‌آموزان دارد.

وی گفت: دراین بازدید یک روزه، در نشستی که با حضور اعضای تیم اعزامی در آموزش و پرورش نظرآباد برگزار شد، نتایج حاصله جمع بندی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

استان البرز ۶۴۰ هزار دانش آموز دارد.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =