رومانی آماده همکاری با موسسه های آموزش عالی ایران است

شیراز- ایرنا- رئیس دانشگاه پیتشت کشور رومانی گفت: این دانشگاه که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های رومانی در سال ۲۰۱۸ رتبه برتر را کسب کرده، آماده همکاری با موسسه های آموزش عالی مختلف ایران از جمله دانشگاه های فنی و حرفه‌ای است.

"دومیترو کرلشان" روز سه‌شنبه در دیدار با رئیس دانشگاه فنی شهید باهنر شیراز اظهار داشت: با امکانات مناسبی که در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای ایران به ویژه استان فارس وجود دارد، می‌توانیم در زمینه تبادل دانشجو، استاد، آموزش و پژوهش‌های کاربردی همکاری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه پیتشت کشور رومانی در ادامه این دیدار و هنگام بازدید از دانشکده‌های فنی دانشگاه شهید باهنر شیراز نیز بیان کرد: هدف از آشنایی با دانشگاه فنی شهید باهنر شیراز، یافتن زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه تبادل استاد، دانشجو، آموزش و پژوهش کاربردی است.
کرلشان، همچنین ضمن بازدید از کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشکده‌های فنی شهید باهنر و آشنایی با ظرفیت‌ها و بخش فنی این دانشکده در ادامه از دانشکده دختران شیراز نیز بازدید کرد و با دستاوردهای دانشجویان در زمینه هنر و صنایع دستی آشنا شد.

وی پس از این بازدیدها گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس به لحاظ کادر مدیریتی، آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و همچنین دوره‌های آموزشی بسیار کارآمد است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس نیز در این دیدار به معرفی قابلیت ها و ظرفیت‌های این استان در عرصه‌های مختلف صنعتی، فرهنگی، مذهبی، گردشگری و معرفی دانشگاه فنی و حرفه‌ای پرداخت.

محمد جامعی عنوان کرد: دانشگاه فنی شهید باهنر با برخورداری از ۱۳ دانشکده در استان فارس، فعالیت‌های گسترده دانشگاهی را در بخش آموزش‌های فنی و مهارتی بر عهده دارد که این موضوع تأثیر بسزایی بر تربیت دانش‌آموختگانی متخصص، برای ورود به بازار کار دارد.

وی بیان کرد: در چارچوب سیاست‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، این دانشگاه از آمادگی هر گونه هم افزایی و همکاری با دانشگاه پیتشت رومانی برخوردار است.

کشور رومانی به مرکزیت بخارست در جنوب شرق اروپا و شمال شبه جزیره بالکان قرار دارد. پیتشت، شهری در شهرستان ارجش کشور رومانی است و با شهر اراک در ایران خواهر خوانده است.

۹۸۸۵ / ‏‬ ۶۱۱۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =