آمریکا در دعوت به مذاکره و تنش زدایی دروغ می گوید

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تهدید به تحریم وزیر خارجه از سوی آمریکا را ابلهانه دانست و گفت: کاخ سفید قصد ندارد از این اقدامات ابلهانه دست بکشد؛ آنها در دعوت به مذاکره و تنش زدایی دروغ می‌گویند.

مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز – سه شنبه- مجلس شورای اسلامی در تذکری از وزارت امور خارجه درخواست کرد به کشورهایی مانند امارات، بحرین، عربستان و انگلستان که با آمریکا همکاری می‌کنند با اقدامات دیپلماتیک پاسخ دهند.

وی گفت: گویا کاخ سفید قصد ندارد از این اقدامات ابلهانه دست بکشد. با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب، فرماندهان نظامی و آقای ظریف را تحریم کردند می‌توان متوجه شد که در دعوت به مذاکره و تنش زدایی دروغ می‌گویند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین در تذکری دیگر به وزیر کشور افزود: باید پاسخگوی برخورد نامناسب نیروی انتظامی با یکی از دختران بدحجاب یا بی حجاب باشید؛ تمام مشکلات مردم را به تحریم‌ها نسبت ندهید، دولت باید در کنترل قیمتها بیشتر توجه داشته باشد.

**وزارت کشور بر رفتار نیروی انتظامی نظارت کند

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز نسبت به رفتار یکی از مأموران نیروی انتظامی با دختری جوان در یکی از پارک های شرق تهران تذکر داد و گفت: این رفتار ناقض اصل کرامت انسانی است؛ این کار موجب خدشه وارد شدن به وجهه نظام جمهوری اسلامی گردید.

وی افزود: ضمن ارج نهادن به خدمات پرسنل شریف نیروی انتظامی، اما رفتار خشن و شرم آور یکی از مأموران نیروی انتظامی با دختری در یکی از پارکهای تهران باعث جریحه دار شدن احساسات جامعه و خدشه وارد شدن به وجهه نظام جمهوری اسلامی ایران گردید.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نه تنها این کار تأثیر مثبتی در پذیرش هنجارها و ارزشهای دینی ندارد بلکه موجب بدبینی، کینه و فاصله گرفتن مردم به ویژه نسل جوان از حاکمیت خواهد شد وظیفه امر به معروف ونهی از منکر از تکالیف نتیجه محور است و در صورتی که احتمال تأثیر ندهیم انجام این تکلیف ساقط است.

وی به فرمایش امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر اشاره کرد که می‌فرماید «ای مالک در دل خود احساس رحمت و مهربانی را نسبت به مردم برانگیز و به آنها لطف کن».

صادقی با بیان اینکه متأسفانه نیروی انتظامی که به ظاهر تحت نظارت وزارت کشور است از نظارت مجلس مصون است، اظهار کرد: ما به صورت صوری به وزیر کشور تذکر می‌دهیم برحسب این وظیفه صوری به وزیر کشور تذکر می‌دهم که وظیفه خود را در نظارت بر رفتار نیروی انتظامی اعمال کند البته اینها به معنای نادیده گرفتن خدمات و ایثارگری‌ها و جایگاه اصیل نیروی انتظامی در جامعه نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =