اردبیل حدود ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار دارد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: ۱۴ و ۶۰۰ زن سرپرست خانواده در این استان وجود دارد که نیازمند کمک هستند.

به گزارش ایرنا، فریبا محمدلو روز سه شنبه در نشستی با رئیس جهاد دانشگاهی اردبیل افزود: عمده مشکل زنان سرپرست خانوار و بانوان تولید کننده در این استان عرضه و فروش محصولات است و اگر مشکل پشتیبانی از آنها حل شود قطعاً طرح توانمند سازی اقتصادی این قشر موفق خواهد بود.

وی اظهار داشت: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار طرح بسیار خوب و کارآ برای استان بوده و این اداره‌کل آماده همکاری با دستگاه‌های متولی و همچنین جهاد دانشگاهی در اجرای موفق این طرح است.

او با بیان اینکه با همکاری و تعامل بین نهادهای متولی طرح به خوبی پیش خواهد رفت، اظهار کرد: باید اجرای این طرح از طریق برگزاری کارگاه آموزشی به افراد و مسئولان اطلاع‌رسانی شود تا در اجرای روند این طرح ممانعت ایجاد نشود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل افزود: جهاد دانشگاهی با توجه به سابقه اجرای طرح‌های مختلف، حسن نیت و اشراف خوبی به مسائل و نیازهای استان دارد و می‌توان به این نهاد در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف اعتماد کرد.

محمدلو طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار را طرحی برای توسعه اشتغال استان ذکر کرد و گفت: فعالیت جهاد دانشگاهی در استان بسیار رضایت بخش بوده و به عنوان مجری طرح اثربخشی و کارآیی آن در ایجاد اشتغال بازتاب خوبی خواهد داشت.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل هم در این نشست گفت: در اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی، برای ۱۰۲ نفر از زنان سرپرست خانوار استان شغل ایجاد می‌شود.

مهران اوچی اردبیلی افزود: در این طرح سه جانبه به کارفرمایی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و با نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط جهاد دانشگاهی اجرا خواهد شد.

او با اشاره به اینکه با تشکیل کارگروهی مجرب و علمی برای عملیاتی کردن هر چه بهتر این طرح اقدام خواهیم کرد، اظهار داشت: با توجه به سبقه موفق این نهاد در اجرای طرح‌های محوله از سوی دستگاه‌های اجرایی اجرای این طرح نیز اثربخش خواهد بود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل همچنین گفت: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار به منظور ایجاد ۶ هزار شغل اجرا می‌شود که سهمیه استان اردبیل در گام اول ۱۰۲ نفر اعلام شده که با توجه به میزان کارآیی و استقبال از آن قابل ارتقا است.

اوچی اردبیلی، خوداشتغالی، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار و پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی، استفاده از ظرفیت‌های خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و مولد و اتصال صاحبان کسب و کار به بازار هدف و بنگاه‌های پیشرو را از مهم‌ترین اهداف کیفی این طرح ذکر کرد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی به عنوان تسهیل‌گر، روند اجرای این طرح به شکل مناسب در الگوی نوین اتصال به بازار و شرکت‌های پیشرو و همچنین تأمین مواد اولیه و فروش، افراد را هدایت و مشاوره و آموزش خواهد داد.

۶۰۱۸/‏۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =