صنایع تبدیلی گوشت در صورت کاهش استانداردهای غذایی تعطیل می‌شوند

قم-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم گفت: درصورتی‌که واحدهای تولیدکننده صنایع تبدیلی گوشت، استانداردهای غذایی را رعایت نکنند از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌شود.

مهرداد غضنفری روز سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات استانداری قم افزود: امکان کاهش استانداردهای صنایع غذایی در رابطه با صنایع گوشتی به‌ویژه در رابطه با سوسیس و کالباس وجود ندارد.
وی با اشاره به مبحث نظارت بر فراورده‌های صنایع گوشت تصریح کرد: درصورتی‌که تفکیک بین مسئولیت‌ها و نظارت‌های تخصصی انجام بگیرد امکان تجمیع نظارت و کارشناسی‌های بهداشتی بین مرکز بهداشت و استاندارد استان وجود دارد.
وی در ادامه با اشاره به قانون هوای پاک تاکید کرد: با کارشناسی‌های انجام شده استقرار کارشناس محیط‌زیست در کارگاه‌هایی که کمتر از ۵۰ تن در آن‌ها مشغول فعالیت هستند مقرون‌به‌صرفه نیست. که دراین صورت محیط زیست می‌تواند برای استقرار کارشناس "اچ اس ای" اقدام کند.

سبک صادراتی ویژه قم در استان تشکیل شود
رئیس اتحادیه صادرکنندگان قم نیز در این جلسه، بیان کرد: اختصاص یک روز در هفته برای دیدار مستقیم بین مدیران با صنعتگران و عموم مردم با توجه به تعداد زیاد ملاقات به‌هیچ‌عنوان پاسخگوی سوالات و ابهامات تولیدکنندگان و صنعتگران استان نیست.
حسن آقاجانی همچنین با اشاره به اهمیت مساله صادرات گفت: برای توسعه صادرات باید سبک‌های صادراتی متنوع مانند کشورهای موفق در استان شکل بگیرد.
وی تصریح کرد: با تشکیل سبک‌های صادراتی و تعامل با اتحادیه صادرکنندگان، حجم و تنوع صادرات به کشورهای دیگر بهبود پیدا می‌کند.
۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور بهرام سرمست استاندار قم برگزار و مساله کاهش هزینه‌های تولید و کسری برق واحدهای صنعتی استان در آن موردبررسی قرار گرفت.

۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =