درآمد سالانه «مسی» ۲ برابر حقوق ۱۶۹۳ زن فوتبالیست

تهران- ایرنا- نهاد «زنان ملل متحد» وابسته به سازمان ملل متحد برای مقایسه فاصله دستمزد ورزشکاران زن و مرد، از درآمد سالانه «لیونل مسی» فوق ستاره آرژانتین با زنان فوتبالیست استفاده کرد و اعلام کرد دستمزد مرد مینیاتوری آلبی سلسته ۲ برابر حقوق سالانه یک هزار و ۶۹۳ زن فوتبالیست است.

این نهاد که سازمانی بین دولتی محسوب می شود در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیسبوک برای برجسته کردن درآمد سالانه ۸۴ میلیون دلاری مسی (شامل حقوق، پاداش ها، درآمدهای تبلیغاتی و سایر پرداخت ها) که به طور تقریبی ۲ برابر مجموع دستمزدهای سالانه (۴۲.۶ میلیون دلار) هزار و ۶۹۳ فوتبالیست زن در هفت لیگ معتبر است، استفاده کرد.

تبعیض درآمدی از آغاز جام جهانی زنان در فرانسه همواره یکی از موضوعات داغ بوده است به طوری که ۲۸ نفر از بازیکنان تیم ملی زنان آمریکا در حال حاضر درگیر شکایتی علیه فدراسوین فوتبال آمریکا در مورد مسائل مربوط به درآمدهای خود هستند.

از جمله ستاره های فوتبال زنان که پرچمدار این جنبش و شکایت حقوقی هستند می توان به «الکس مورگان»، «مگان راپینو»، «کارلی لوید» و «بکی سوئربران» اشاره کرد.

تیم ملی زنان آمریکا با برتری در بازی شب گذشته خود موفق شد به یک چهارم جام جهانی رسیده و خود را برای جدال با فرانسه میزبان آماده کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =