خراسان رضوی در توزیع متوازن دانش آموزان در رشته های تحصیلی پیشتاز است

مشهد-ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: توسعه متوازن دانش آموزان در رشته های تحصیلی در این استان بالاتر از میانگین کشوری است.

رضا صابری تولایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین توسعه متوازن در این زمینه در کشور ۳۸ درصد است در حالی که این رقم در خراسان رضوی بیش از ۴۲ درصد است بنابراین این استان چهار درصد در تحقق توسعه متوازن تحصیلی از میانگین کشوری بالاتر است.

وی اضافه کرد: این آمار نشان از اهتمام و توجه ویژه آموزش و پرورش خراسان رضوی به توسعه و گسترش هنرستان ها و رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش داردبه طوری که این استان هم اکنون حدود ۸/۷ درصد جمعیت هنرجویان هنرستان های سراسر کشور را به خود اختصاص داده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: هم اکنون در خراسان رضوی ۵۷۶ هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش فعالیت دارد که از این تعداد ۲۴۵ هنرستان دخترانه و ۳۳۱ هنرستان پسرانه است.

صابری افزود: از میان هنرستان های دخترانه خراسان رضوی ۸۵ هنرستان ویژه رشته های فنی و حرفه ای و ۱۶۰ هنرستان ویژه رشته های کاردانش است و از مجموع هنرستان های پسرانه نیز ۱۰۷ هنرستان، فنی و حرفه ای و ۲۲۴ هنرستان، کاردانش است.
وی اضافه کرد: تعداد ۸۳ هزار و ۵۴۵ هنرجو هم اکنون مشغول به تحصیل در این استان هستند که از این تعداد ۳۴ هزار و ۸۰۰ هنرجو در شاخه فنی و حرفه ای و ۴۸ هزار و ۷۴۵ هنرجو در شاخه کاردانش در حال تحصیل هستند.

صابری گفت: رویکرد نوین آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش به سمت کیفیت بخشی، مهارت آموزی و شایسته محوری است.

هم اکنون استان خراسان رضوی دارای حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دانش آموز است که حدود ۹ درصد جمعیت دانش آموزی کل کشور است.

۷۴۹۶/‏۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =