شرکت سازنده دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز ۳۰ میلیارد ریال طلبکار است

اهواز – ایرنا- رییس هیات مدیره شرکت پیمانکار سازنده دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز گفت: شرکت سازنده ساختمان دانشگاه امیر المومنین (ع) مبلغ ۳۰ میلیارد ریال بابت احداث این دانشگاه طلب دارد.

غلامحسین هدامپور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مسئولان دانشگاه امیرالمومنین (ع) مدعی پرداخت این وجه شده اند اما هیچ سندی دال بر پرداخت بدهی خود ارائه نمی دهند.

وی بیان کرد: ۲هزار و ۸۰۰ متر فضای دانشگاه با ۷۴۵ متر زیربنا توسط شرکت ما ساخته شده است در این مدت اضافه کاری هایی هم داشتیم اما باوجود درخواست کتبی از رییس دانشگاه تاکنون پاسخی به ما ارائه نشده است

هدامپور اظهار داشت: دادگاه رسیدگی به این پرونده در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و هنوز رایی صادر نشده اما دانشگاه امیرالمومنین از ختم پرونده سخن می گوید.

بنابراین گزارش، چند روز پیش چند تن از پیمانکاران پروژه ساختمان دانشگاه امیر المومنین با عنوان خانواده پیمانکار این پروژه، به دلیل آنچه عدم تسویه حساب دانشگاه با آنها عنوان شده بود، مقابل ساختمان دانشگاه امیر المومین تجمع کردند.

روابط عمومی دانشگاه امیرالمومنین ۳۰ خردادماه امسال در اطلاعیه ای ادعای پیمانکاران پروژه ساختمان دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز را خلاف واقع عنوان کرد.

در اطلاعیه این دانشگاه آمده است: پیرو تجمع غیرقانونی تعداد محدودی افراد با حمل پلاکاردهایی محتوی شعارهایی علیه دانشگاه امیرالمومنین (ع) با ادعای طلب مالی پیمانکار ساختمان از دانشگاه به اطلاع می رساند؛ موضوع در چندسال گذشته در محاکم قانونی ازطریق شکایت پیمانکار مدعی، علیه یکی ازکارکنان سابق دانشگاه (مسئول عمرانی سابق دانشگاه) که با او نیز اختلافات شخصی مالی غیرمرتبط با دانشگاه داشته، مورد رسیدگی قرارگرفته و دادگاه با بررسی مدارک و مستندات پرداختی ها و انجام کارشناسی حکم به عدم صحت ادعا و بطلان آن صادر کرده است.

از این رو برای تنویر افکار عمومی به دلیل آنکه طرح موضوع در فضای مجازی به صورت یکطرفه موجب تشویش افکارعمومی و به زیر سوال بردن حیثیت دانشگاه و روحانیت معزز و خوراک تبلیغاتی برای بیگانگان و فرصت طلبان و بدخواهان شده است؛ دانشگاه حق قانونی خود می داند از طریق مراجع قضایی موضوع را پیگیری نماید.

دانشگاه امیرالمومنین (علیه السلام) بر این باور است که محل رسیدگی به دعاوی حقوقی، محاکم قانونی است و نه کف خیابان و با شیوه های جنجالی واهانت آمیز که سبب هتک حرمت دانشگاه و سوء استفاده دشمنان گردد.

مسئول سابق عمران دانشگاه نیز طی تماسی آمادگی خود برای ارائه مدارک و مستندات پرداختی ها و پاسخگویی به این ادعا را اعلام کرده است.

دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز در سال ۸۷ فعالیت خود را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری آغاز کرد.
این دانشگاه در مقطع کارشناسی دارای رشته های فقه و حقوق اسلامی، اقتصاد اسلامی، تاریخ اسلام، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، در مقطع کارشناسی ارشد دارای رشته های فقه و مبانی حقوق اسلامی، زبان و ادبیات عرب، علوم قرآن و حدیث، کلام شیعه و در مقطع دکتری دارای رشته های فقه و مبانی حقوق اسلامی و کلام شیعه است.

۹۸۸۷/‏۶۰۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =