۵۰۰ هزار بچه ماهی در استخرهای پرورش سیستان و بلوچستان رهاسازی شدند

زاهدان- ایرنا- مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان(آبهای داخلی) گفت: ۵۰۰ هزار بچه ماهی گرمابی از ابتدای سالجاری تاکنون در استخرهای پرورش ماهی استان رها سازی شدند و این روند همچنان در حال انجام است.

محبعلی سیستانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع حدود سه هزار باب استخر خاکی و بتنی کوچک و بزرگ پرورش ماهی در سطح سیستان و بلوچستان وجود دارد.

وی گفت: دوره های پرورش ماهی گرمابی حداقل ۶ ماه است و از ابتدای فروردین هرسال شروع می شود.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آب‌های داخلی) افزود: چهارگونه ماهی کپور معمولی، کپور علفخوار (آمور)، کپور نقره ای (فیتوفاگ) و کپور سرگنده (بیگ هد) در استخرهای خاکی و بتنی این استان پرورش داده می شوند.

وی بیان کرد: ماهی های تولیدی به طور معمول در سطح سیستان و بلوچستان به فروش رفته و مصرف می شوند.

سیستانی گفت: پیش بینی می شود در سال ۹۸ از استخرهای پرورش ماهی حدود ۲ هزار تن ماهی گرمابی تولید و روانه بازار مصرف شود.

وی ادامه داد: آبگیری و افزایش حجم آب دریاچه بین المللی هامون و چاه نیمه ها باعث رونق فعالیت های صید و صیادی شده و تعداد زیادی از صیادان و مردم محلی و روستایی در رودخانه ها، چاه نیمه ها و دریاچه به این فعالیت می پردازند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های داخلی) اظهار داشت: هم اینک حدود هزار و ۵۰۰ صیاد در حال حاضر مشغول به فعالیت صید و صیادی هستند.

وی گفت: رونق صید و صیادی، افزایش تولید و صید ماهی در سالجاری کاهش قیمت ماهی را به همراه داشته که این امر باعث شده حتی مردم کم بضاعت نیز بتوانند به راحتی از خوان این نعمت الهی بهره مند شوند.

۹۹۲۳**۳۲۱۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =