۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83369487
۰ نفر
محل هزینه ۳۵ درصد بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران مشخص نیست

تهران – ایرنا – عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس گزارش تفریغ بیش از ۳۵ درصد بودجه سال ۹۶ معلوم نیست کجا هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، سید حسن رسولی روز سه شنبه در یکصد و پنجاه و یکمین جلسه شورای شهر تهران، در جریان بررسی گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران، اظهار داشت: بیش از ۳۵ درصد بودجه سالیانه معلوم نیست کجا هزینه شده است و این به معنای این نیست که حیف و میل شده باشد.
وی با بیان اینکه اگر بحث دیون است باید مثل‌بودجه ریزی دولتی در بودجه سال بعد برای دیون اعم از دیون بودجه نقد و غیر نقد رقمی دیده و در گزارش تفریغ سال بعد به صورت شفاف ارائه شود.
رسولی تاکید کرد: باید به صورت شفاف گزارش ارائه شود که از محل دیون چه میزان بدهی پرداخت شده و چه مقدار هزینه عمرانی و جاری بوده است.

گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ باید زودتر به شورا ارائه شود

محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران با تذکر به شهرداری تهران و کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: تفریغ بودجه سال ۹۷ باید هر چه زودتر به شورا ارائه شود و کمیسیون برنامه و بودجه شورا هم باید در زمان مقرر آن را در دستور کار قرار دهد.
هاشمی با تاکید بر ضرورت توجه به نکات گزارش تفریغ بودجه از اعضای شورای شهر تهران خواست تا به این گزارش توجه داشته باشند.

شورای شهر می تواند نسبت به گزارش تفریغ بودجه ایراد بگیرد

افشین حبیب زاده عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز اظهار داشت: شورای شهر می تواند نسبت به عملکرد شهرداری تهران در قالب گزارش تفریغ ایراداتی داشته باشد و از شهرداری نیز بخواهد تا پاسخ به این ایرادات را به شورای شهر ارائه دهد.
وی خاطر نشان کرد: اعضای شورا درباره کلیات گزارش تفریغ بودجه و اینکه گزارش بر اساس استانداردهای لازم تهیه نشده باشد می توانند اظهار نظر کنند.
حبیب زاده اظهار داشت: اگر در این گزارش ابهامی وجود داشته باشد هم اعضای شورا باید از حسابرس بخواهند تا گزارش را تکمیل و بر اساس استانداردهای لازم تنظیم کند و ارائه کند.
به گزارش ایرنا؛ حساب‌ها و اسناد مالی شهرداری تهران، بطور سالانه بررسی و نحوه و میزان هزینه سازمان‌ها، پروژه‌ها و پیشرفت آنها بر اساس لایحه بودجه با عنوان گزارش تفریغ بودجه ارائه می شود.

تهرام/‏۷۲۴۴/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =