پست های مدیریتی بانوان در زنجان از میانگین کشوری پایین تر است

زنجان - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و استانداری زنجان گفت: هم اکنون در راستای توانمند سازی سیاسی و اجتماعی و تحقق سیاست های دولت دوازدهم و استفاده از ظرفیت های زنان در این استان از مجموع پست های مدیریتی فقط ۱۳ درصد به زنان تعلق دارد که از نسبت کشوری که ۱۸ درصد، پایین تر است.

ماهرخ بلوری در روز سه شنبه در جلسه انتصابات بانوان استان افزود: شورای عالی اداری کشور افزایش ۳۰ درصدی نسبت مدیران زن در سیستم مدیریتی تا پایان برنامه ششم توسعه را تصویب کرد و پیرو آ ن به تمامی وزارتخانه‌های توسط آنان نیز به دستگاه‌های متناظر استانی نیز ابلاغ شد.

وی اظهار داشت: بر این اساس اقدامات استان‌ها نیز در بازه زمانی ۶ ماه یک بار رصد و گزارش به معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور ارسال و معاونت نیز متعاقب آن نتایج اقدامات را در جلسه هیأت دولت به رئیس جمهور ارائه کند.

این مسئول ادامه داد: در این راستا فرمی تدوین و در زمان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری وقت مکاتبه‌ای با ۶۲ دستگاه اجرایی بهمن سال گذشته انجام گرفت و به عملیات سازی مصوبه یاد شده در دستگاه‌های مربوطه تاکید شد.

وی اضافه کرد: هدف مشخص کردن وضعیت مدیریت زنان در دستگاه‌های اجرایی و رصد وضعیت پس از پنج ماه این نتیجه حاصل شد که ۴۹ دستگاه اجرایی به مکاتبات پاسخ و فرم تعهد را تکمیل و ارسال کردند و ۱۵ دستگاه اجرایی شامل سه دانشگاه، چهار بانک و هشت سازمان و شرکت به رغم مکاتبه‌ها و پیگیری‌ها تا کنون پاسخی نداند.

بلوی افزود: از مجموع ۴۹ دستگاه اجرایی در ۲۲ درصد آنها انتصاب مدیران زن در پنج ماه گذشته به تعداد ۲۱ مورد، "۲ مورد در پست‌های میانی و ۱۹ مورد در پست‌های پایه انجام گرفته" و در این میان اداره کل استاندارد با ۵۰ درصد، بهزیستی با ۴۷.۲ و مدیریت درمان استان نیز با ۴۰ درصد به ترتیب دستگاه‌های برتر در انتصاب مدیریتی مدیران زن به نسبت کل پست‌های مدیریتی شأن هستند.

وی اظهار داشت: با در نظر داشتن این مساله که برخی پست‌ها و مسولیت‌ها با اقتضائات جنسیتی نسبت‌هایی دارد و به عنوان مثال گاهی کارهای وجود دارد که بطور عمده به طبع زنان سازگان نیست و بالعکس این ملاحضه را هم باید به سایر ملاحضات دیگر افزود.

بلوری افزود: بر این مبنا می‌توان به زنان فرهیخته، با تجربه و توانمند در حوزه‌های مختلف مسولیت‌های مهمی را واگذار کرد و بدون نگاه به جنسیتی نیز توقع داشت که سطح کارآمدی و بهره وری در این حوزه‌ها نیز رشد پیدا کند.

این مسول ادامه داد: اگر مبنا شایسته سالاری باشد چه زن و مرد و اگر ویژگی‌های لازم را داشته باشد می‌توانند در جایگاه مورد نظر قرار بگیرند چرا که برای رسیدن به تعادل و عدالت در حوزه زنان و خانواده در جامعه امروز نیا زمند این مهم هستیم که این قشر بتوانند حضور چشمگیر تری در فرآیند تصمیم گیری در سطوح مختلف جامعه از جمله دستگاه‌های اجرایی داشته‬ باشند.

۹۶۴۶/ ۸۰۶۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =