فشار خون ۷۰ درصد جمعیت هدف سمنان سنجش شد

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: ۷۰ درصد جمعیت هدف شهرهای تحت پوشش این دانشگاه شامل ۱۵۲ هزار و ۹۷۸ نفر از زمان اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون مورد سنجش قرار گرفته است.

نوید دانایی روز سه شنبه در نشت خبری در سالن امام جواد (ع) دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بیان کرد: ۲۸ هزار و ۷۱۶ نفر در پایگاه‌های موقت و ۱۲۴ هزار و ۲۶۲ نفر در پایگاه‌های ثابت غربالگری فشار خون شدند.

وی اضافه کرد: کلیه پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه غربالگری را انجام می‌دهند که نشان از تلاش کلیه همکاران، مراقبان سلامت و بهورزان در اطلاع رسانی و هدایت مردم به این مراکز و مشارکت مطلوب در کنترل و ثبت فشار خون دارد.

۴۴۰ سنجشگر در حال خدمت به مردم سمنان
دانایی ادامه داد: در حال حاضر با همکاری کلیه حوزه‌های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و مشارکت دستگاه‌های اجرایی، مانند هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی و نیروهای مسلح به همراه ایستگاه موقت ثابت و سیار، ۴۴۰ سنجشگر در کل استان فعال و در ۲ شیفت صبح و عصر در حال ارائه خدمات به مردم هستند.

غربالگری در کلیه مراکز وابسته به دانشگاه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اضافه کرد: همزمان با اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون، کلینیک‌های فشارخون در کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی استان تشکیل شده است.
وی اظهار داشت: این مراکز به عنوان ایستگاه سنجش فشارخون، همراه سایر مراکز و ایستگاه‌ها در حال اندازه گیری فشارخون کلیه مراجعه کنندگان هستند.
وی یادآور شد: مهم‌ترین هدف در اجرای بسیج کنترل فشار خون، افزایش آگاهی مردم برای حفظ سلامتی خودشان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان از تمامی همکاران درخواست کرد برای ارتقا سطح سلامتی مردم، همچون گذشته، فعالانه در ادامه این بسیج همکاری کنند.
اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون از روز ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز شد و فاز عملیاتی از روز ۱۸ خرداد آغاز و تا ۱۵ تیر ۱۳۹۸ برای کلیه مردان و زنان بالای ۳۰ سال و بالاتر، مادران باردار و بیماران کلیوی انجام می‌شود.
این طرح ملی، به دستور وزیر بهداشت در سراسر کشور در حال اجراست.

۷۳۴۲م/‏۷۴۰۸

اخبار مرتبط