۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 1057
کد خبر: 83369465
۰ نفر
راویان کوچک؛ روایت نقاشی‌های نسل سوم جنگ

تهران- ایرنا- نمایشگاه نقاشی «راویان کوچک» به همت موزه صلح تهران با هدف بررسی تأثیر استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی بر نسل‌های آینده در تهران و سردشت برگزار می‌شود.

فرحناز عطاریان عضو بخش کودک موزه صلح تهران درباره این نمایشگاه گفت: «راویان کوچک» عنوان نمایشگاهی است از آثار نقاشی کودکان سردشت و تهران است. یکی از اهداف اجرای این پروژه ترویجی-پژوهشی، نگاه کودکان به شهرشان است و بر اساس این هدف، مرحله اول این پروژه در دو شهر سردشت و تهران انجام شده است.

وی اظهار داشت: از اهداف دیگر اجرای این طرح، می‌توان به بررسی تاثیر استفاده از سلاح‌های کشتارجمعی بر روی نسل‌های آینده نام برد که در شهرهایی زندگی می‌کنند که روزگاری در معرض اینگونه سلاح‌ها بوده‌اند. از این رو این نمایشگاه نگاهی ویژه به تاثیرات فاجعه بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم وقت عراق بر روی کودکان نسل سوم و چهارم و بعد از آن داشته است. اجرای این پروژه در دو شهر سردشت و تهران طی سه مرحله انجام می‌شود.

منا بادامچی‌زاده از دیگر اعضای بخش کودک موزه صلح تهران نیز درباره مراحل انجام این پروژه توضیح داد: مرحله نخست، برگزاری کارگاه قصه‌گویی، روایت و نقاشی گروهی با موضوع «شهر من» در شهر سردشت و تهران بود. سپس نمایشگاهی از نقاشی‌های جمع‌آوری شده از کودکان در این دو شهر برگزار می‌شود و در مرحله سوم مجموعه این آثار در اختیار پژوهشگران علاقه‌مند به این حوزه قرار خواهد گرفت.

مهناز آرین‌فرد عضو دیگر بخش کودک موزه صلح تهران که سالهاست در زمینه فعالیت‌های زیربنایی و صلح‌آمیز برای کودکان فعالیت دارد درباره این نمایشگاه توضیح داد: گروه سنی شرکت‌کنندگان ۶ تا ۱۲ سال است. از شهر سردشت، دانش‌آموزان دبستان‌های دخترانه کوثر و پسرانه انقلاب و از شهر تهران، دانش‌آموزان کمیته صلح دبستان دخترانه صداقت و کودکان پیش‌دبستانی خانه کودک حدیث برای این پروژه انتخاب شده‌اند.

این نمایشگاه هفتم تیرماه امسال به مناسبت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت، در مکان تاریخی حمام بیستون شهر سردشت برگزار خواهد شد و بعد از آن در روزهای ۲۶ تا ۲۸ ام تیرماه در فرهنگسرای هنر (ارسباران) تهران برژا خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =